Ruszył projekt Szlachetnej Paczki i Muzeum Narodowego pt. Sztuka Teraz

Już po raz trzeci ruszyła akcja Sztuka Teraz, wspólny projekt Szlachetnej Paczki i Muzeum Narodowego w Krakowie.

Na wystawie znalazło się sto prac współczesnych polskich artystów. Dochód z wylicytowanych dzieł zostanie przekazany na rzecz Szlachetnej Paczki, która od osiemnastu lat pomaga najbardziej potrzebującym.

Prace zostały wybrane przez grono wybitnych ekspertów ze świata sztuki i kultury spośród ponad ośmiuset propozycji zgłoszonych do projektu. Na wystawie znalazło się sto prac współczesnych polskich artystów, m.in. Normana Leto, Edwarda Dwurnika, Henryka Sawki, Katarzyny Karpowicz, Adama Bakalarza czy Edwarda Lutczyna.

- Dla nas jest to naprawdę dzień niezwykły i wyjątkowy. Bardzo się cieszymy, że idea łącząca ludzi i tak naprawdę wszystkim nam służąca po to, byśmy zwrócili uwagę na innych obok siebie, jest tak blisko Muzeum Narodowego w Krakowie. To jest instytucja publiczna i uważamy, że to jest nasz obowiązek, aby również takie rzeczy się tutaj działy - mówił Łukasz Gaweł, zastępca dyrektora ds. strategii, rozwoju i komunikacji Muzeum Narodowego. Jak dodał, dzieła zgromadzone w ramach tego projektu zawsze miały wysoką jakość, ale w tym roku widać ją jeszcze bardziej. - Ten projekt to nadzieja, że praca pojedynczych ludzi naprawdę może zmieniać świat - podkreślił.

Z kolei Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia Wiosna, mówiła podczas wernisażu, że artyści nie tylko stworzyli wspaniałe dzieła, ale oddali je w tak szczytnym celu. - To jest tak, że rzeczywiście łączymy to, w czym jesteśmy dobrzy, czyli konkretnego człowieka z konkretnym człowiekiem, więc każdy z Państwa czytając historie Szlachetnej Paczki może poczuć, że dzięki wam możemy dotrzeć w kolejnym roku do około 30 tys. rodzin, które dostaną pomoc dedykowaną, czyli taką, której właśnie potrzebują. To nie jest paczka jakakolwiek - podkreśliła.

Wernisaż wystawy odbył się 11 stycznia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Wystawę można oglądać do 10 lutego. Natomiast 20 lutego w Domu Aukcyjnym Desa Unicum odbędzie się aukcja charytatywna dzieł zgłoszonych do projektu. Dochód z wylicytowanych dzieł zostanie przekazany na rzecz Szlachetnej Paczki.

led / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama