Święty z miotłą! Poznaj patrona ŚDM w Panamie - św. Martina de Porres!

Niezwykła podróż do Limy przełomu XVI i XVII w. A tam czeka wiele przygód, wśród nich cudowne uzdrowienia, budowanie szpitala i sierocińca, a także pełne humoru ratowanie myszy. Wszystko za sprawą Martina de Porres. Któż to taki?

W najbliższy poniedziałek 14 stycznia nakładem Wydawnictwa Bratni Zew ukaże się nowość dotycząca św. Martina de Porres – jednego z oficjalnych patronów Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie, Wydawnictwo Bratni Zew oddaje w Państwa ręce książkę o jednym z patronów tego wydarzenia – św. Martinie de Porres. Nieznany dla wielu Peruwiańczyk urodził się jako nieślubne dziecko hiszpańskiego rycerza i wyzwolonej Afrykanki, co wówczas – na przełomie XVI i XVII wieku – było przyczyną wielu kłopotów i co jasno określało jego status społeczny. Martin, mimo swojego pochodzenia i koloru skóry, nie poddawał się. Uważał, że naśladowanie Jezusa to zawody o mistrzostwo świata w miłości, a ta wyraża się nie tylko w czynieniu dobra wszystkim bez wyjątku, ale objawia się także w umiejętności znoszenia różnego typu przeciwności losu i rozmaitych przykrości. Bożą mocą leczył, uzdrawiał, cierpliwie słuchał i dawał dobre rady wszystkim, którzy ich potrzebowali. Wyróżniała go wielka pokora i chęć pomocy każdemu wokół, nawet zwierzętom, dlatego dzisiaj często mówi się o nim Brat Miotła albo św. Franciszek Ameryki. Zmarł w opinii świętości mając 70 lat.

W prezentowanej książce, choć została napisana z myślą o młodszych czytelnikach, każdy znajdzie coś dla siebie. Lekki język, szybka akcja i barwne ilustracje spodobają się tak dzieciom, jak i dorosłym. Nie zabraknie też fragmentów pełnych humoru!

To wspaniała lektura nie tylko dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie – św. Martin jest postacią, którą powinien poznać każdy. Jego historia uczy nas, że to nie kolor skóry czy pochodzenie, ale postawa serca i dobro okazywane innym stanowi o wartości człowieka.

***

O autorach:

br. Bogdan Pławecki – franciszkanin, misjonarz pracujący w Peru. Autor opowiadania dla dzieci o Męczennikach z Pariacoto „Pogromcy Czerwonego Smoka”.

Magda Kwit – autorka książki dla dzieci „Chcę być świętym!” o Męczennikach z Pariacoto.

źródło: Magdalena Ściślak
Wydawnictwo Bratni Zew

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao