Wszyscy Święci - pierwszy polski serial animowany o Świętych

Jacek Weigl – prezes Fundacji „Edukacja z Wartościami” oraz Paweł Pewny – dyrektor generalny jednego z największych studiów animacji w Europie ORANGE Studio Animacji – postanowili stworzyć animowany serial dla dzieci „Wszyscy Święci”.

Serial ma być czymś więcej niż filmy dla dzieci. To misja, która ma za zadanie kreowanie w młodym pokoleniu postaw takich jak, dobro, uczciwość, miłosierdzie, szacunek, odwaga, odpowiedzialność, poczucie sprawiedliwości czy niesienie pomocy.

Jacek Weigl  i Paweł Pewny swoją misję chcą zrealizować poprzez produkcję 26 odcinkowego serialu animowanego, w którym główni bohaterowie – Franek i Matylda, w każdym z odcinków spotkają jednego Świętego. Dzieci mierzyć się będą z codziennymi trudnościami. W chwilach samotności, zazdrości czy poczucia niesprawiedliwości odnajdą pocieszenie i radę u Świętych, którzy uczyć ich będą swoim przykładem. Każde spotkanie będzie okazją do poznania przez dzieci postaw, w których dobro i szacunek do drugiego człowieka są najważniejsze.

Święci to wspaniałe autorytety, dające odpowiedzi na ważne życiowe pytania, a dzieciom mogą wskazać kierunek dorastania. Są niezwykłymi pedagogami – dla dzieci, dla rodziców, dla rodzin.

Pewny i Weigl chcą by serial był dla rodziców narzędziem w budowie takiego świata wirtualnego (do którego dzieci tak chętnie zaglądają), który będzie wypełniony wartościami i pozytywnymi postawami. Świata, w który dziecko ma dostęp do dobrych i szlachetnych wzorców, prawdziwych bohaterów, potrafi samodzielnie szukać rozwiązań, brać odpowiedzialność za swoje słowa i czyny oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Chcą, by serial stanowił dla rodziców bazę do rozmów z dziećmi o pomaganiu, dziękowaniu i przepraszaniu.

Każdego kto chciałby wesprzeć choćby niewielką kwotą ten wartościowy projekt zapraszamy na stronę www.swieci.film.

Twórcy mówią: "Prawda jest taka, że jeśli nie zaczniemy tworzyć wartościowych treści dla naszych dzieci to świat, w którym przyjdzie im żyć nie będzie dla nich dobry ani bezpieczny. Wszyscy widzimy, jak wygląda życie dzieci i młodzieży. Wielu z nich jest samotnych, zagubionych wśród sprzecznych wartości, z którymi się spotkają, żyjących w bezsensie i depresji. Dlatego warto wspierać projekty propagujące wzorce, które działają i są dobre."

« 1 »

reklama

reklama

reklama