Zainspirowali go rodzice świętujący 50 lat po ślubie! Piękna piosenka Josha Grobana

Rodzice Josha Grobana świętowali 50 rocznicę ślubu. Zainspirowany ich życiem syn, skomponował piosenkę z pięknym przesłaniem dla młodego pokolenia.

Często słuchamy znanych piosenek, nie do końca zastanawiając się, o czym są, nie znając historii ich powstawania... A czasem warto zagłębić się w tę historię.

Josh Groban w filmie na youtube.com "Story Behind Josh Groban's Song 99 Years" opowiada o tym, jak jego rodzice stali się dla niego inspiracją do napisania przepięknego tekstu piosenki "99 Years". Obchodzili nie tak dawno temu 50 lat po ślubie. Są dla artysty przykładem wierności, miłości. Jest to szczególnie cenne w obecnym świecie, pełnym rozwodów.

Aby słowa jeszcze mocniej wybrzmiały, Josh zaprosił do duetu Jennifer Nettles. Ich wspólne wykonanie tej piosenki jest naprawdę poruszające.

- Moi rodzice świętują 50. rocznicę ślubu... Świat, w którym żyjemy, to bardzo "zawrotny świat".  Myślę o moich rodzicach i ich ostatnich 50 latach... O wszystkich latach historii, którą do tej pory razem przeżyli, o wszystkich próbach, cierpieniach i trudnościach, które przeszli razem... - dzieli się artysta, a swoje myśli "przelewa" do refrenu piosenki:

Gdy spojrzymy wstecz na 99 lat cudownego życia
Gdzie śmialiśmy się aż do łez
A nasza miłość była silniejsza z każdą walką.
Będzie tysiąc chwil byś mógł powiedzieć: "Mówiłem Ci"...
I milion więcej dla nas, by powiedzieć: "Kocham Cię"...

Kiedy syn pisze taką piosenkę z myślą o rodzicach, to znaczy, że miał wspaniałe, dobre wychowanie poparte przykładem. Jest to niesamowite i wzruszające. W dzisiejszych czasach warto doceniać takich artystów, którzy mają "coś więcej" do przekazania światu. Którzy promują wartości oparte na myśli, że "jeśli coś się psuje, to się to naprawia, a nie wyrzuca do kosza". Piosenka "99 Years" niesie piękne przesłanie dla młodego pokolenia.

« 1 »

reklama

reklama

reklama