Papież Franciszek będzie bohaterem serialu Netflixa

Netflix ogłosił powstanie serialu dokumentalnego opartego na nagradzanej książce „Dzielenie się mądrością czasu”. Czteroodcinkowy serial będzie opowiadać historie starszych osób. Jeden z odcinków będzie zawierać wywiad z papieżem Franciszkiem.

Serial będzie przedstawiać historie starszych i ich przeżycia, opowiedziane oczami młodego pokolenia. Kobiety i mężczyźni w wieku powyżej 70 lat z całego świata będą dzielić się swoimi różnorodnymi doświadczeniami z młodymi filmowcami poniżej 30 roku życia z tego samego kraju. 

Starsi reprezentują różne grupy etniczne, środowiska społeczno-ekonomiczne i religie na całym świecie. Poruszą kluczowe tematy, które łączy wszystkich ludzi: miłość, walka, praca i marzenia.

W serialu pojawi się papież Franciszek w ekskluzywnym wywiadzie, prezentującym wyjątkowy punkt widzenia, który będzie wspólnym wątkiem całej czteroodcinkowej serii.

Książkę zredagował ks. Antonio Spadaro i po raz pierwszy została ona opublikowana przez Loyola Press w USA w 2018 r. Zdobyła kilka nagród w 2019 r. W Polsce została wydana nakładem Wydawnictwa WAM w 2018 r.

Serial autorstwa Simony Ercolani („Dottori in Corsia”) został wyprodukowany przez Stand By Me, partnera Asacha Media Group, i zostanie udostępniony na całym świecie w serwisie Netflix w 2021 roku.

„Starsi mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego doświadczenia życiowego, historii rodziny, historii wspólnoty, narodu ”- napisał papież Franciszek w „Dzieleniu się mądrością czasu ”.

Źródło: variety.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao