Pieśń pokoju płynąca z Armenii

Dzieci z Armenii - umęczonej kolejnymi konfliktami - śpiewają wraz z biskupem pieśń pokoju. Ich pragnieniem jest, aby tę pieśń usłyszał cały świat.

Tawusz to jedna z dziesięciu prowincji w Armenii. Leży w północno-wschodniej części kraju i graniczy z Gruzją i Azerbejdżanem. Jej stolicą jest Iczewan. Z diecezji Tawusz, umęczonej konfliktami, płynie dziś pieśń pokoju. Śpiewa ją bp Bagrat Galstanyan wraz z chórem dziecięcym. Kiedy słucha się tej pieśni, to porusza ona serce. Tylko, czy dotrze ze swym przesłaniem do całego świata?

W Górskim Karabachu, o który trwa nieustanny spór, zamieszkują Ormianie. Konflikt o te tereny wybuchł w 1988 roku i do tego czasu pochłonął już kilkadziesiąt tysięcy śmiertelnych ofiar. Od 27 września we wznowionym konflikcie o Górski Karabach zginęło kilkaset ludzi. W sobotę, 10 października, zawarty został rozejm. Dzień później stoi on już pod znakiem zapytania. Obie strony oskarżają się wzajemnie o ostrzał ich terenów. Czy rozejm na tych terenach jest w ogóle możliwy? Oby dziecięcy apel o pokój dotarł do serc tych, którzy mają wpływ na losy świata.

źródło video: kanał Diocese of Tavush - youtube.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao