Czas to miłość! Premiera piosenki Gabi Gąsior do słów Prymasa Tysiąclecia

Gabi Gąsior napisała przepiękną piosenkę do słów kard. Wyszyńskiego. Utwór nosi tytuł „Czas to miłość”. „Piosenka powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi kardynała. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem – jedni dla drugich” – dzieli się wokalistka.

„Bo czas to miłość, nie żałuj go!” – śpiewa w refrenie nowej piosenki Gabi Gąsior. Premiera utworu miała miejsce w piątek, 10 września 2021 roku, o godz.12.00 na kanale Youtube.com.

„Piosenka „Czas to miłość” powstała z tekstów i fragmentów wypowiedzi kard. Stefana Wyszyńskiego. Wybrałam te, które poruszają mnie najbardziej, bo dotyczą wspólnotowości, życia razem - jedni dla drugich. Nauka w nich zawarta jest ewangeliczna i ponadczasowa a wspólnym mianownikiem jest nadzieja i wiara w ludzi” – dzieli się Gabi Gąsior.

„Tworząc teledysk staraliśmy się ukazać wielopokoleniowość i ludzką różnorodność. Służyło temu zaproszenie tancerzy prezentujących różne style: taniec towarzyski, breakdance i balet współczesny.  Chcieliśmy pokazać, że się różnimy, każdy z nas dźwiga inny bagaż doświadczeń, a jednak każdy z wezwany jest do pomagania innym, do tego, by „podać drugiemu w potrzebie kubek świeżej wody”, do czego nieprzerwanie i ponadczasowo wzywa nas Prymas Tysiąclecia. Moim pragnieniem było stworzyć utwór radosny, lekki - tak, aby po jego przesłuchaniu chciało się nucić refren z tym wymownym przesłaniem „czas to miłość”. Chciałam także, by za słowem mogło pójść działanie, stąd moje zaangażowanie w akcję „Most do Nieba”, niosącą konkretną finansową pomoc dla pierwszego dziecięcego hospicjum na Litwie, powstałego z inicjatywy siostry Michaeli Rak w Wilnie” – dodaje wokalistka.

źródło: Mt 5,14 - youtube.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao