„Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Cudowna muzyczna interpretacja Weroniki Korthals

„Miłość mi wszystko wyjaśniła” to najbardziej znany wiersz Karola Wojtyły z poematu „Pieśń o Bogu ukrytym” (1944 r.) i prawdopodobnie najpiękniejsze w polskiej liryce wyznanie miłości. W tym wyznaniu jest głęboka pewność w moc Bożej Miłości.

W październiku miną 43 lata odkąd zgromadzeni na placu św. Piotra w Watykanie usłyszeli Habemus Papam, po czym na balkonie ich oczom ukazał się Jan Paweł II. Dziś doskonale pamiętany z czasów, kiedy nosił już białą sutannę, jednak Weronika Korthals chce przybliżyć słuchaczom postać Karola Wojtyły mniej znanego - poety, człowieka...

Weronika Korthals to piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka pochodząca z Połczyna k. Pucka. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna oraz wokalistyka jazzowa). Występowała m.in. na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, w Sopocie, w musicalu „Metro" oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. W latach 2004-2009 była wokalistką zespołu Ha-Dwa-O! Współpracowała z takimi artystami jak: Stanisław Soyka, Skaldowie, Maryla Rodowicz, Zakopower, Ania Wyszkoni czy Sylwia Grzeszczak. Autorka muzyki w projekcie ZoZi - piosenki edukacyjne dla dzieci, której piosenkę „Co to jest niepodległość?” śpiewały dzieci w całej Polsce i Polonia za granicą. Ma na swoim koncie duety z Grzegorzem Skawińskim (teledysk „Do dna”) i Natalią Szroeder, solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku, a także płytę „On" z wierszami ks. Jana Twardowskiego. Najnowszy album nosi tytuł „Więcej wierzyć”, wiersze Karola Wojtyły śpiewa Weronika Korthals.

Zapraszamy do wysłuchania interpretacji Weroniki Korthals.

„Miłość mi wszystko wyjaśniła” z płyty pt. „Więcej wierzyć”
Muzyka: Weronika Korthals, Mirosław Hałenda

źródło: Weronika Korthals, youtube.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama