Lalki Barbie Patrycji Hurlak na ratunek uzależnionej młodzieży

Patrycja Hurlak wystawia na aukcję drogocenną kolekcję 100 lalek Barbie, aby ratować uzależnioną młodzież

Patrycja Hurlak wystawia na aukcję drogocenną kolekcję 100 lalek Barbie, by ratować uzależnioną młodzież z ośrodka prowadzonego przez białostocką Caritas.

Konferencja prasowa otwierająca wystawę kolekcji odbędzie się 18 listopada (piątek) o godz. 12.00 w Domu Aukcyjnym Rempex przy ul. Karowej 31 w Warszawie. Sama aukcja będzie miała miejsce tamże 23 listopada o godz. 18:00.

Całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji zostanie przeznaczony na ratowanie ośrodka dla uzależnionej młodzieży Metanoia.

Patrycji Hurlak jest aktorką znaną między innymi z seriali: Klan, M jak Miłość, Egzamin z Życia, Blondynka, Na Wspólnej. Jest również autorką głośnej autobiograficznej książki pt. „Nawrócona wiedźma”.

Katalog Aukcji Lalek Barbie wraz ze wszystkimi koniecznymi informacjami jest dostępny na stronie internetowej: rempex.com.pl

Kolekcja liczy ponad 100 pozycji, wszystkie lalki są oryginalne, zbierane były od lat 80-tych. Najstarsza pochodzi z 1963 roku. Wszystkie mają znaczenie kolekcjonerskie oraz sentymentalne, p. Patrycja zbierała je jako mała dziewczynka, a później jako osoba dorosła. Lalki wyceniane są w cenie kilkuset złotych, najdroższa kosztuje 1500 zł.

„Oddaję w Państwa ręce moją osobistą kolekcję oryginalnych lalek Barbie firmy Mattel wraz z akcesoriami. Lalki Barbie zbierałam od wczesnego dzieciństwa, choć w czasach PRL-u rodzice musieli się mocno natrudzić, żeby sprawić dziecku taką radość, bo lalki były dostępne w kraju jedynie w Pewexie. Do niedawna kolekcja, wystawiona w gablotach, w moim rodzinnym domu, cieszyła jedynie moje oczy, moich najbliższych i nielicznych dziennikarzy, którzy część lalek mogli sfotografować.
Szykując tę kolekcję do sprzedaży, wyrwałam sobie kawałek serca, bo z każdą lalką, czy zestawem mebelków, jest związana pewna historia. Mam nadzieję, że Państwa pomoc tej cudownej młodzieży na zawsze zapadnie w serca wszystkich, a pamiątka tej pomocy - lalki, będą cieszyły Państwa długie lata” – opowiada Patrycja Hurlak.

Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia to placówka położona w sercu Puszczy Knyszyńskiej, z dala od zgiełku miasta. Od 16 lat ośrodek niesie pomoc uzależnionym dzieciom i młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. Leczenie jest dobrowolne, trafiają tu także osoby z nakazem sądowym. Program terapeutyczny trwa dwanaście miesięcy. Metanoia jest jednym z najlepszych i najskuteczniejszych ośrodków leczenia uzależnień dla młodzieży w Polsce. Jest także jedyną placówką na Podlasiu skierowaną do nieletnich. Niestety z powodów finansowych grozi jej zamknięcie. Potrzebny jest generalny remont budynku, którego koszt szacowany jest na milion złotych. Na chwilę obecną udało się pozyskać zaledwie połowę wymaganej kwoty.

„Aby uczestniczyć w aukcji należy przed jej rozpoczęciem zarejestrować się i odebrać numer licytacyjny, z pomocą którego będą dokonywane zakupy. Jeśli nie możecie Państwo osobiście wziąć udziału w aukcji, istnieje możliwość zgłoszenia przed aukcją oferty zakupu z podaniem oferowanej najwyższej ceny – wówczas w licytacji w Państwa imieniu weźmie udział wyznaczony pracownik. Istnieje również możliwość telefonicznego udziału w licytacji za pośrednictwem naszego pracownika.
Nasz zespół jest zawsze do Państwa dyspozycji” – przekonują pracownicy Domu Aukcyjnego Rempex (tel. Kontaktowy : 22 826 44 08).

Akcję wspiera wielu aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy. Ambasadorami akcji zostali: Adam Woronowicz, Marcin Kwaśny, Cezary Pazura, Dominika Figurska, Radosław Pazura, Katarzyna Łoska, Alicja „Bibi” Klenczon, Anna Gulak, Michał Kondrat, Dariusz Kowalski, Andrzej Rybiński, Jacek Wrona, Kuba Bielak, Przemysław Babiarz, Darek Malejonek, Ania Golędzinowska, Magdalena Wolińska – Riedi, Piotr Cyrwus, Cezary Morawski, Grzegorz Kowalczyk, Elżbieta Ruman, Maciej Wisławski, Łukasz Sztuka, Tomasz Kuchar, Michał Kościuszko, Zespół New Life’m i „Wyrwani z niewoli”.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej dobroczynnej aukcji, która będzie  równocześnie prowadzona online, dlatego każda osoba na świcie będzie mogła w niej uczestniczyć. Natomiast osoby, które chcą wesprzeć ośrodek poza aukcją, mogą to zrobić przez stronę internetową  darowizny  lub wpłacając środki na konto Caritas Archidiecezji Białostockiej: 66 1240
5211 1111 0000 4931 3527 z dopiskiem: Matanoia.

« 1 »

reklama

reklama

reklama