Dzieci zagłosowały na Chrystusa Króla

Dzieci nie zagłosowały na typowego ziemskiego króla, ubranego w koronę i złoty płaszcz, ale na Jezusa – króla z krzyżem w ręku, w pokutnym płaszczu boleści, który służy człowiekowi i poświęca dla niego życie.

W parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze w każdą niedzielę o godz. 11.30 odprawiane Msze Rodzinne z kazaniem dla dzieci. W uroczystość Chrystusa Króla kazanie wygłosił ksiądz diakon Mateusz Tomaszek, który odbywa w parafii staż przed święceniami prezbiteratu. Przedstawił dzieciom typowego ziemskiego króla, którego ubrał w koronę i złoty płaszcz oraz Jezusa – króla z krzyżem w ręku, w pokutnym płaszczu boleści, który służy człowiekowi i poświęca dla niego życie. W głosowaniu dzieci opowiedziały się za Chrystusem Królem. Podczas liturgii śpiewała parafialna schola dziecięco-młodzieżowa, a także chór „Canticum Novum”. 
Od początku nowego roku szkolnego w każdą niedzielę w parafii odprawiane są Msze Rodzinne. Wraz z Jezusem Dobrym Pasterzem dzieci poznają „Boże Owieczki”. Otrzymują obrazki z owieczką, na których jest fragment niedzielnej Ewangelii oraz zadanie do rozwiązania w domu. Zadane dzieciom pytanie wraz „Owieczką”, umieszczane są na profilu facebookowym parafii.

Więcej zdjęć >>
« 1 »

reklama

reklama

reklama