Z Radomia wyruszył konwój z darami na Ukrainę

Sześć ton darów znajduje się w konwoju z darami dla Polaków na Ukrainie. Transport wyruszył wczoraj i jest odpowiedzią Caritas Diecezji Radomskiej na apel abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

Ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas wyraził radość, że udało się zebrać 6 ton darów, w tym artykuły spożywcze, ubrania i przybory szkolne. - W transporcie znajdują się również wózki, chodziki, krzesła toaletowe, podnośnik wannowy czy pieluchy jednorazowe, które zostaną przekazane dla lwowskiego Domu Pomocy Społecznej - powiedział ks. Drabikowski.

Pomoc trafi do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudkach koło Lwowa. Wspólnota liczy 600 wiernych. Dary zostaną przekazane potrzebującym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Dary odebrał ks. Michał oraz ks. Jerzy Waselenko, proboszcz parafii. - Jesteśmy wdzięczni za tę pomoc, która trafi do biednych rodzin, dotkniętych również działaniami wojennymi. Wielu naszych parafian nie ma stałej pracy, duża część sezonowo podejmuje prace w Polsce - powiedział ks. Waselenko.

W przyszłym tygodniu przekazane będzie kolejnych kilka ton dla Kościoła na Ukrainie m.in paczki dla dzieci, które przygotowała PSP nr 3 w Radomiu.

rm / Radom

« 1 »

reklama

reklama

reklama