Wojewoda śląski na Jasnej Górze

W miniony weekend Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski przybył z wizytą na Jasną Górę. Wojewoda uczestniczył w Apelu Jasnogórskim, w czasie którego odczytał Modlitwę jubileuszową na 300-lecie koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Wraz z wojewodą śląskim, jasnogórskie sanktuarium odwiedzili wicewojewodowie: Jan Chrząszcz i Mariusz Trepka oraz Adam Ostalecki, dyrektor generalny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Rozważanie apelowe poprowadził o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry. „My ludzie XXI wieku tak często staramy się zagłuszyć głos sumienia, głos Boga, hałasem, krzykiem i wrzaskiem dochodzącym do nas z różnych współczesnych zakamarków. Wypowiadamy tak wiele złych słów w relacjach z ludźmi, w rodzinach, miejscach pracy, na różnych spotkaniach, na ulicy. Wielu ludzi cierpi przez kłamstwa, plotki, oszczerstwa, zapominając, że mowa jest srebrem a milczenie złotem. Maryjo, jesteś dla nas, ludzi wierzących w Boga w Trójcy Świętej Jedynego, najlepszym wzorem i Nauczycielką tego, jak trwać w milczeniu (…)” – mówił.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama