Brama Miłosierdzia ze Światowych Dni Młodzieży trafiła do Świątyni Opatrzności Bożej

Brama Miłosierdzia, przez którą papież Franciszek przeszedł w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży trafiła do Świątyni Opatrzności Bożej.

Już 8 kwietnia podczas Diecezjalnego Dnia Młodzieży przez Bramę Miłosierdzia przejdą młodzi z archidiecezji warszawskiej.

Po zeszłorocznych 31. Światowych Dniach Młodzieży, które miały charakter ogólnokościelny i odbyły się w Krakowie, w tym oraz w przyszłym roku ŚDM odbędą się na poziomie lokalnym tzn. we wszystkich diecezjach na świecie. Hasłem tegorocznego 32. ŚDM są wybrane przez papieża słowa „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”.

Święto Młodych po nowemu

Diecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową 8 kwietnia, w godzinach 11-15 w Świątyni Opatrzności Bożej. Od tego roku będzie to – zgodnie z pierwotnym zamysłem Jana Pawła II, pomysłodawcy ŚDM – spotkanie młodzieży z całej archidiecezji ze swoim biskupem. – Będzie to spotkanie dla wszystkich: zaproszeni są zarówno licealiści jak i studenci, młodzież zaangażowana w różnych grupach i wspólnotach młodzieżowych, jak również niezrzeszona. To będą Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, coś jak Dni w Diecezjach, które przeżyliśmy w Warszawie – zapowiada ks. Tomasz Zaperty z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży warszawskiej kurii.

Spotkanie poprowadzi wspólnota ewangelizacyjna związana z zespołem Mocni w Duchu oraz młodzi ze wspólnoty „Młodość – Lubię to”, która zawiązała się po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Nowością będą również Targi Wspólnot, którę będą towarzyszyły spotkaniu młodzieży. Zaprezentują się na nich działające w archidiecezji wspólnoty i duszpasterstwa akademickie, różne grupy młodzieżowe, służba liturgiczna itp. Spotkanie młodych zakończy się Mszą św. w Świątyni Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Z Brzegów do Warszawy

Związek diecezjalnego spotkania ze Światowymi Dniami Młodzieży podkreśli szczególnie obecność Bramy Miłosierdzia w Świątyni Opatrzności Bożej. Wraz sześcioma młodymi przedstawicielami kontynentów papież Franciszek przeszedł właśnie przez tę bramę rozpoczynając 30 lipca 2016 r. czuwanie modlitewne na Campus Misericordiae w Brzegach.

Brama Miłosierdzia symbolizuje Chrystusa Miłosiernego i Jego zbawcze dzieło. Bramę, zbudowali z drewnianych listew górale. Wieńczy ją duża kopia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, namalowanego przez Adolfa Hyłę.

archwwa.pl/ks. Przemysław Śliwiński

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama