Jasna Góra: selfi dla Maryi

„Selfi dla Maryi” to kolejna inicjatywa w Jubileuszowym Roku 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Paulini wciąż przypominają, że to my jesteśmy żywymi klejnotami w koronie Maryi i zachęcają do wielkiej mobilizacji duchowej. Pomóc mają nam w tym różne propozycje, m.in. Wieczory Maryjne, strefa świadectw czy darmowa aplikacja „Diament z korony”.

„Selfi dla Maryi to zachęta, by tym razem drogą elektroniczną przesyłać na Jasną Górę swoje zdjęcie i duchowy dar dla Matki Bożej Jasnogórskiej – wyjaśnia o. Tomasz Tlałka OSPPE, koordynator Żywej Korony. – Z tych zdjęć utworzymy wielką mozaikę wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej tak, aby każdy mógł w tym wizerunku się odnaleźć, ale też przede wszystkim aby dać wyraz temu, że to my Polacy chcemy być obliczem Maryi, oczywiście nie tylko nasze twarze, ale zasadniczo z duchowymi darami dla Matki Najświętszej” – powiedział paulin.

Specjalny formularz do przesyłania selfi znajduje się na stronie: koronamaryi.pl. Wciąż przyjmowane są także tradycyjne zdjęcia papierowe, których jest już ponad 8 tys. Specjalną aplikację na smartfony pobrało już ok. 5 tys. osób. Funkcjonuje też specjalny kanał YouTube z katechezami „Co znaczy żyć według Ewangelii?”.

Pierwsza stacja obchodów jubileuszowych rocznicy pierwszej koronacji jasnogórskiego obrazu Królowej Polski odbędzie się już 3 maja.

I. Tyras, Radio Jasna Góra/ rv


Zdjęcie: Matka Boska Częstochowska, autor: Robert Karp, opublikowano na licencji: CC BY 3.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama