Ponad 70 studentów ukończyło Akademię Dziennikarstwa na PWTW

Pierwsza edycja Akademii Dziennikarstwa - dwusemestralnego kursu dla pasjonatów mediów zakończyła się w sobotę 20 maja w Warszawie.

Studentom wskazówek udzielali m.in. Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński i Alina Petrowa-Wasilewicz. W realizacji kursu Papieski Wydział Teologiczny współpracował z portalem Stacja7.pl. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację projektu.

Akademia Dziennikarstwa to kompleksowy kurs przygotowujący do pracy w mediach. Studenci poznawali kulisy “żywego” dziennikarstwa, z uwzględnieniem współczesnych jego form: social media i internetu, a szczególną uwagę poświęcono sztuce pisania.

Sobota była ostatnim dniem zajęć, egzamin końcowy przybrał formę Akademii Mistrzów. Ponad 70 uczestników przedstawiło swoje prezentacje przygotowane dzięki umiejętnościom nabytym podczas zajęć Akademii Dziennikarstwa. W wielu przypadkach studenci, przygotowując ostatnie zadanie znaleźli też odpowiedź na pytanie: co jest sensem ich życia. Stojąc na scenie auli PWTW, podkreślali, że poprzez udział w tym projekcie już wiedzą, do czego chcą dążyć.

Przez prawie rok uczestnicy brali udział w wykładach prowadzonych przez znanych ludzi mediów oraz osoby związane ze środowiskiem dziennikarskim. O swoich doświadczeniach opowiadali m.in. Alina Petrowa-Wasilewicz, Krzysztof Ziemiec, Krzysztof Skórzyński, Aneta Liberacka, ks. Janusz Stańczuk, Filip Modrzejewski, o. Marek Kotyński, Dominik Kołodziej, Marcin Jończyk, Mateusz Ochman, Otylia Brendel, ks. Piotr Walendzik, Tomasz Rożek, Patrycja Michońska, Agata Puścikowska i Jakub Szymczuk.

W realizacji przedmiotów Papieski Wydział Teologiczny współpracował z portalem Stacja7.pl. Studenci mogli w praktyczny sposób weryfikować na portalu przyswojone umiejętności. Dzięki chęci działania wielu z nich już teraz rozpoczęło współpracę z portalem. Jego szefowa – Aneta Liberacka – podziękowała studentom za ich zaangażowanie i autentyczność. Podkreśliła, że ma ogromny szacunek do studentów za ich wszechstronne zainteresowania, a także gotowość dzielenia się wiarą. „To bardzo istotne w Kościele, bo dzięki temu jesteśmy prawdziwi”- wyjaśniła.

Ks. Przemysław Śliwiński, kierownik studium, podsumowując spotkanie, powiedział: „Pisanie to podstawa komunikacji, a umiejętność posługiwania się tekstem ma ogromne znaczenie” – i dodał – „Mam nadzieję, że pokazaliśmy wam, że wszystkiego można się nauczyć dzięki własnej kreatywności”.

Organizatorzy już teraz zapowiedzieli kolejną edycję projektu, a także utworzenie platformy internetowej. Uczestnicy będą mogli dzielić się efektami udziału w studium Papieskiego Wydziału Teologicznego. Uczelnia od ponad 30 lat kształci katechetów i teologów, teraz pomaga w zdobywaniu wiedzy również przyszłym dziennikarzom.

archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama