Fatima dla dzieci? "O piekle trzeba mówić jak Matka Boża"

Gościem Tematu Dnia był Piotr Krawczyk, autor książki "Pastuszkowie z Fatimy", który w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedział o tym, w jaki sposób należy mówić dzieciom o Fatimie.

- To wydarzenie, które miało miejsce 100 lat temu jest atrakcyjne dla dzieci. Bierze w nim udział trójka dzieci od 7 do 10 lat, więc łatwiej jest dzieciom się identyfikować z bohaterami tej opowieści. Dzieci przeżywają fascynującą przygodę, stają przed pewnymi zadaniami do wykonania, czyli to jest to, o czym dzieci lubią słuchać i czytać - mówił Piotr Krawczyk.

- Pisząc "Pastuszków z Fatimy" myślałem też o moich dzieciach. Zacząłem czytać im fragmenty, zauważyłem, że ta opowieść ich wciąga - dodawał.

Pytany o to, jak przedstawić dzieciom wizję piekła, podkreślał:

- Nie wchodzę w szczegóły, a jedynie sygnalizuję. Dzieciom trzeba mówić o piekle, ale mówić tak jak mówiła o tym Matka Boża, czyli w kontekście miłości. Nie jako straszak, przestroga, że jeśli nie będziecie grzeczne, to pójdziecie do piekła. Najpierw jest doświadczenie nieba - tłumaczył.

- Dopiero kiedy doświadczyły tej rzeczywistości, tego ogarnięcia Bożą łaską, wtedy dopiero możliwe stało się przedstawienie im piekła, ale też po to, żeby wzbudzić w nich większą miłość do ludzi, którym ta rzeczywistość może zagrażać - podkreślał autor książki "Pastuszkowie z Fatimy".

Salve TV -   nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych - przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama