Poczta Polska, sportowcy i Akcja Katolicka na Jasnej Górze

W jubileusz koronacji częstochowskiego Obrazu wpisali się dziś uczestnicy ogólnopolskich pielgrzymek: Poczty Polskiej, sportowców oraz Akcji Katolickiej.

Wszyscy pielgrzymi modlili się o większe zaangażowanie ewangelizacyjne, za Polskę i jedność w naszej Ojczyźnie.

Chcemy być jednym z klejnotów w koronie Maryi – motywują swoją obecność pracownicy Poczty Polskiej. Spotkanie zgromadziło ok. 2 tys. osób.

„Również my jako pocztowcy pragniemy oddać nasze serca Matce Bożej. Dzisiejsza 18-ta już pielgrzymka odbywa się pod hasłem: Poczta Polska w koronie Maryi” – powiedziała Daria Drelicharz-Foldyna.

Z okazji maryjnych jubileuszy spółka ta wydała nowe serie znaczków.

O prawidłowy rozwój fizyczny i duchowy młodego pokolenia Polaków modlili się z kolei uczestnicy pielgrzymki sportowców. W niezwykły sposób, bo na nartorolkach, dotarli reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Rawa” z Siedlec.

„365 kilometrów za nami w nogach. Jeżdżę na nartorolkach, ponieważ potrzebujemy ruchu, a nie siedzenia na kanapie. Przybyliśmy tutaj, aby podziękować Matce Bożej. Nasza podróż to przede wszystkim rozwój duchowy – wiele można nauczyć się w takiej drodze” – wskazał jeden z uczestników.

Pielgrzymka Akcji Katolickiej zgromadziła ok. 3 tys. osób. Odbywała się pod hasłem: „Idźmy i głośmy z Maryją” i stanowiła kolejne wezwanie do większego zaangażowania świeckich w obronę wartości chrześcijańskich w przestrzeni społecznej.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama