W dobrych zawodach wystąpili

To były naprawdę dobre zawody. 17 czerwca w Katowicach odbyła się gra terenowa, przybliżająca osobę Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Termin "Biegu na Blachę" nie był przypadkowy. 17 czerwca 2017 roku przypadała 75. rocznica nawrócenia ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Wydarzenie zorganizowane zostało wspólnie przez różne diakonie Ruchu Światło-Życie, działające w Archidiecezji Katowickiej.

"Bieg na Blachę" to bezprecedensowa gra terenowa w 30. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Organizatorów, wolontariuszy i uczestników nie zraziła pogoda. Biegu nie odwołano. I dobrze, bo wszystkim dopisywał humor, mimo mżawki.

Oazowe drużyny przemierzały Katowice, odwiedzając miejsca, które są związane z ks. Franciszkiem Blachnickim. Mieli do dyspozycji specjalnie przygotowaną mapę z zaznaczonymi punktami. Na poszczególnych stacjach Biegu wykonywali zadania. Liczyła się wiedza, ale i liczył się czas.

Po dobiegnięciu na metę, nadszedł czas na odpoczynek i poczęstunek. O 18.00 udano się wspólnie na Eucharystię, a po niej wysłuchano konferencji gościa specjalnego dr. Andrzeja Sznajdera, który opowiedział o życiu ks. Franciszka Blachnickiego.

Warto podkreślić, że drużyny były bardzo kreatywne i miały swoje nazwy. Zwyciężyła drużyna, która nazwała się "Purpurowa Strzała".

Patronatem honorowym wydarzenie objął Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej ks. Ryszard Nowak.

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji. Zdjęcia w albumie: Grzegorz Załucki i Tomasz Szołtysek.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama