Tarnów: Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dziękują darczyńcom

Studenci Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odwiedzają dziś tarnowskie parafie. Modlą się podczas Mszy świętych za darczyńców i dziękują za okazane wsparcie.

Tak przebiega ostatni dzień wakacyjnego obozu dla ok. siedmiuset osób. Działająca od 17 lat Fundacja KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ma aktualnie pod opieką ma blisko 2000 stypendystów.

Ci młodzi ludzie opowiadają mieszkańcom Tarnowa o działaniach Fundacji, programie stypendialnym oraz o swoich pasjach realizowanych dzięki pomocy tej instytucji. „Fundacja to nie tylko wsparcie materialne, ale formacja, wspólnota i przyjaciele” – podkreśla student Piotr Białek, pochodzący z okolic Szczecina.

Aleksandra Halicka studiuje w Warszawie a pochodzi z okolic Radomia. „Dzięki stypendium mogę opłacić sobie akademik. Wiem, że w tak dużym mieście nie jestem sama, bo są inni stypendyści. Mogę liczyć na ich pomoc” – dodaje. Studentce podoba się Tarnów. „Chciałabym kiedyś tutaj wrócić, bo to piękne miasto. Jestem też pod wrażeniem Wał – Rudy i bł. Karoliny” – dodaje.

Studentka Oliwia Opacka z diecezji elbląskiej zamierza być lekarzem. Z Fundacją jest związana od gimnazjum. „W Fundacji cenię ludzi, którzy mnie inspirują. Razem z kilkoma stypendystami przygotowuję się do wyjazdu do Etiopii. Wylatujemy już 25 sierpnia, by nieść pomoc w szpitalu i szkole. Będziemy tam cztery tygodnie. W planach mamy naukę języka angielskiego, matematyki, informatyki oraz pomoc w tamtejszej przychodni. Oprócz pomocy medycznej i edukacyjnej nasza grupa „Dzieło na misji” zajmie się też animacją czasu wolnego dla najmłodszych” – opowiada studentka z Warszawy.

Zwieńczeniem niedzieli będzie koncert fundacyjnego zespołu „Tylko Ty” na tarnowskim rynku o godzinie 17.00 jako wyraz wdzięczności dla diecezji tarnowskiej, miasta i województwa za gościnne przyjęcie i okazaną pomoc. Ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji dziękuje także mieszkańcom. „Spotykaliśmy się z bardzo dużą życzliwością osób na ulicach. Jesteśmy szczęśliwi, wrócimy pełni wrażeń z Tarnowa i oby tak następne miasta nas przyjmowały” – dodaje.

Jutro rano stypendyści powrócą do swoich domów. Część z nich uda się w charakterze wolontariuszy na kolejny obóz do Białegostoku, gdzie przyjadą gimnazjaliści i licealiści Fundacji.

Około siedmiuset studentów, stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia od 4 lipca „wspinało się” na K2 - szczyt świętości. Takie hasło towarzyszy wakacyjnemu obozowi dla młodzieży w Tarnowie. Studenci odwiedzili także Wał – Rudę, Zabawę i Stary Sącz – czyli miejsca związane z bł. Karoliną i św. Kingą.

Fundacja KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” działa od 17 lat. Aktualnie pod opieką ma prawie 2000 stypendystów, którzy otrzymują nie tylko pomoc finansową, ale także uczestniczą w obozach wakacyjnych i spotkaniach formacyjnych w ciągu roku. Pieniądze na stypendia pochodzą z przykościelnej i publicznej zbiórki pieniędzy z okazji Dnia Papieskiego, z ofiar darczyńców i 1% podatku dochodowego.

eb / Tarnów

« 1 »

reklama

reklama

reklama