Sukces akcji pomocy dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach

Uczestnicy tegorocznego warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny hojnie wsparli Dom Samotnej Matki w Chyliczkach.

Podczas XII warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 11 czerwca br., Centrum Życia i Rodziny po raz pierwszy przeprowadziło zbiórkę publiczną przeznaczoną na wsparcie Domu Samotnej Matki w Chyliczkach. Akcja okazała się ogromnym sukcesem. Wolontariusze zebrali aż 6,5 tysiąca złotych.

Lodówka, pralka i odkurzacz – to tylko część rzeczy zakupionych z uzyskanych środków, niezbędnych do normalnego funkcjonowania pensjonariuszek i ich dzieci.

Dom Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą jest jedną z najstarszych tego typu placówek w Polsce. Obecnie schronienie w nim znajduje kilkanaście kobiet w ciąży i matek, których dzieci już przyszły na świat.

Dom Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach znajduje się pod opieką sióstr ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia: s. Senty, s. Lidii i s. Krzysztofy. „Potrzeby są ogromne. Chcemy, aby ten dom pokazał dziewczynom jak wygląda normalne życie, ale oczywiście, aby również tutaj znalazły schronienie dla siebie i swoich dzieci. Każda z nich ma własną, trudną historię i w pewien sposób stara się zacząć tutaj nowe życie” – podkreśla s. Senta, przełożona domu.

„Zdecydowaliśmy się pomóc właśnie Domowi Samotnej Matki, ponieważ jest to miejsce w którym ochrona życia dzieci nienarodzonych jest realizowana w bardzo konkretny sposób. To tutaj znajdują pomoc kobiety będące często w niezwykle trudnej sytuacji życiowej. Ich dzieci zaś mogą przyjść na świat i spędzać pierwsze miesiące życia w atmosferze miłości” – mówi prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Kwaśniak.

Administratorem Domu Samotnej Matki w Chyliczkach jest ks. dr Marcin Szczerbiński, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

Więcej nt. wsparcia placówki można znaleźć na stronie dsmchyliczki.pl

Paweł Kwaśniak, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama