Grabowo: bp Solarczyk odwiedził uczestników Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej

Od piątku w podlubelskim Garbowie trwa piąte Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Z młodymi w sobotę spotkał się przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Marek Solarczyk.

Podczas Eucharystii hierarcha przypomniał o silnej więzi, jaka łączy człowieka z Bogiem.

Nawiązując do Ewangelii opowiadającej o weselu w Kanie Galilejskiej biskup porównał relację Boga i człowieka do zaślubin, którymi są związani na zawsze. Zwrócił też uwagę na konsekwentne i pełne zaufania postępowanie Maryi. - Usłuchanie przez Maryję uczy konsekwencji, wyobraźni serca i duszy, że nie można wszystkiego sobie zaplanować - powiedział hierarcha.

Bp Solarczyk mówił o tym, jak bardzo ważna dla każdego z nas jest świadomość stałej obecności Boga. Dlatego należy zdać sobie sprawę z tego, że nigdzie nie jesteśmy przypadkiem i dziękować za to. Jednocześnie nie trzeba zapominać, że wszyscy jesteśmy przewodnikami dla innych.

- Życzę Wam tej niesamowitej konsekwencji, abyście byli zwiastunami dotarcia innych do tego Domu Boga, Domu Oblubieńca. Ale jednocześnie, żebyście potrafili szanować się i dziękować. I ostatecznie, abyśmy potrafili być na tyle blisko Maryi, żeby każdego dnia móc usłyszeć „Zrób wszystko, co powie mój Syn”. A On dzisiaj mówi nam „Napełnij stągwie wodą” – podkreślił biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

W tegorocznym spotkaniu bierze udział ponad 500 osób z terenu całej archidiecezji. Hasłem tegorocznej imprezy jest „Dasz wiarę?”. Wszystkie wydarzenia zaplanowane przez organizatorów skupiać się będą wokół drogi Maryi, poprzez którą młodzi ludzie będą mogli odkrywać swoje powołanie i sposoby jego realizacji. Program spotkania przewiduje konferencje, które w tym roku głosi ks. Adam Bab, spotkania w grupach, modlitwę oraz akcje ewangelizacyjne. Na sobotni wieczór zaplanowany jest koncert zespołu „niemaGOtu”.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej to impreza cykliczna, której organizatorem jest Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

olc / Grabowo

« 1 »

reklama

reklama

reklama