Zakończyła się Golgota Młodych "Złoty Cielec"

W Serpelicach nad Bugiem dobiegło końca ogólnopolskie spotkanie Golgota Młodych

„Za czym biegniesz?”- to pytanie stawiali sobie uczestnicy zakończonej w poniedziałek Golgoty Młodych w Serpelicach nad Bugiem. Tegoroczna edycja spotkania odbyła się pod hasłem „Złoty Cielec”.

Temat rekolekcji nawiązywał do biblijnego obrazu przedstawionego w Księdze Wyjścia. Izraelici, kiedy na pustyni Mojżesz na chwilę zniknął im z oczu, nalegali na Aarona: „Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem”. Aaron pod ich naciskiem przetopił złote kosztowności i wykonał z niego posążek cielca, któremu Izrael zaczął oddawać cześć.

Br. Łukasz Woźniak w ramach porannych konferencji przez kolejne dni demaskował współczesnych bożków, którym człowiek, czasem nieświadomie, oddaje cześć.

Celem Golgoty Młodych było postawienie uczestników w prawdzie o ich życiu i postawienie pytania – za czym biegniesz, komu chcesz służyć? Droga do odpowiedzi wiodła przez przeżywanie kolejnych etapów rekolekcji – liturgii, konferencji, świadectw i wieczornych nabożeństw, prowadzonych przez braci kapucynów oraz zaproszonych gości. W tym roku świadectwem wiary dzielił się z uczestnikami Tomasz Budzyński oraz muzycy zespołu 40+30/70. Wyjątkowym przeżyciem była indywidualna droga krzyżowa na Kalwarii Podlaskiej i wieńczące ją nabożeństwo pokutne prowadzone przez br. Adama Michalskiego.

W Golgocie Młodych wzięło udział ponad 950 osób z całej Polski, głównie studenci i uczniowie szkół średnich.

Spotkanie organizowane jest już od jedenastu lat przez Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej, w tym roku odbyło się w dniach 24-28.08.

Filmy z podsumowaniem każdego dnia i galerie zdjęć znajdziesz TUTAJ

http://www.golgotamlodych.pl/

https://www.facebook.com/golgotamlodychpl/

« 1 »

reklama

reklama

reklama