Lublin: inauguracja akcji „Lubelszczyzna dla Aleppo”

Przedstawiciele środowisk kościelnych, samorządowych, rządowych oraz biznesowych podpisali dziś na Zamku Lubelskim Deklarację na rzecz pomocy ludności, która została poszkodowana w wyniku wojny w Syrii.

W wydarzeniu wzięli udział m. in. Metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik oraz ks. prof. Waldemar Cisło, który jest dyrektorem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Abp Stanisław Budzik jest jednym z sygnatariuszy Deklaracji na rzecz pomocy poszkodowanym w wyniku wojny w Syrii. Metropolita lubelski przypominał niedawno w jednym z wywiadów, że zamykanie serc przed autentycznie cierpiącym i potrzebującym człowiekiem jest zamykaniem ich przed Chrystusem.

Akcja "Lubelszczyzna dla Aleppo” ma być konkretną pomocą polegającą na zbieraniu środków dla najbardziej potrzebujących rodzin, które wskutek działań wojennych utraciły swoje domy. "Wspólne działania różnych środowisk mają obudzić w nas ducha solidarności z potrzebującymi" – powiedział KAI rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej, ks. Adam Jaszcz.

Pomysł zorganizowania akcji „Lubelszczyzna dla Aleppo” zrodził się w czerwcu podczas spotkania ojca Ibrahima Al-Sabbagh’a z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem. Ojciec Ibrahim jest proboszczem parafii św. Franciszka w Aleppo. Przedstawił on realny obraz trudnego życia, jakie prowadzą ludzie w ogarniętym wojną kraju.

Akcja, która została zainaugurowana na Lubelskim Zamku jest wynikiem szybkiej reakcji władz samorządowych, nawiązania współpracy z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz chęci zaangażowania się wielu osób oraz instytucji w niesienie pomocy.

Jednym z sygnatariuszy akcji jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

olc / Lublin

« 1 »

reklama

reklama

reklama