O.Szustak, ks. Pawlukiewicz i Gomułkowie wracają na studia

Zdecydowanie jesteśmy zafascynowane działaniem o. Szustaka. Często oglądamy jego filmiki - podkreślała Dorota Łojewska w rozmowie z Ewą Pietrzak.

Gośćmi Tematu Dnia były Dorota Łojewska i Anna Krzyczkowska z Akademickiego Stowarzyszenia Solideo, organizatorki konferencji „Plony Życia”, które w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedziały o tym, jak połączyć życie studenckie z byciem aktywnym katolikiem i czy można być studentem, który nie wstydzi się swojej wiary.

- Cały cykl „Plony życia” jest przeznaczony nie tylko dla osób wierzących, ale także i poszukujących. Chcemy trafić do ludzi, którzy może jeszcze nie mieli takiego bezpośredniego kontaktu. Chodzi o to, żeby zarażać innych młodych ludzi wiarą – mówiła Anna Krzyczkowska.

- Nazwa całego cyklu ma nawiązywać do nazwy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest to nasz pierwszy samodzielny cykl i chcieliśmy, żeby kojarzył się z naszą uczelnią. Plony życia, czyli najważniejsze co jest dla nas w życiu, to trzy cnoty – wiara, nadzieja, miłość – dodawała.

Jak podkreślała Dorota Łojewska, „zdecydowanie jesteśmy zafascynowane działaniem o. Szustaka. Często oglądamy jego filmiki w internecie”.

„Plony Życia” to nowy cykl ASK Soli Deo SGGW skierowany nie tylko do osób wierzących, ale również poszukujących odpowiedzi na trudne pytania dotyczące wiary. Nazwa cyklu nawiązuje do uczelni studentów, którzy go zorganizowali - Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Więcej informacji: opoka.news

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama