reklama

Dziś inauguracja XXIV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W czwartek 30 listopada o godz. 14:15 odbędzie się inauguracja XXIV Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W wielu domach rozpalenie Wigilijnej Świecy Caritas stało się kolejną polską tradycją świąteczną.

Uroczyste otwarcie XXIV edycji akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem "Miłosierdzie Jest Jedno", odbędzie się 30 listopada w Centrum Okopowa (obok siedziby Caritas Polska) przy ul. Okopowej 55 w Warszawie.

Wydarzenie rozpocznie krótki briefing prasowy o godz. 14.15, w którym udział wezmą organizatorzy:

- Ks. Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska,

- Wanda Falk, Dyrektor Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego,

- Biruta Przewłocka-Pachnik, Prezes Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego,

- Ks. Doroteusz Sawicki, Dyrektor Prawosławnego Metropolitalnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos.

Na godz. 14.30 przewidziana jest część artystyczna wraz z uroczystym rozpaleniem wigilijnej świecy. W drugiej części inauguracji wezmą udział dzieci z Klubu Alternatywnego, placówki wychowawczej dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez Caritas diecezji warszawsko-praskiej. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Rafał Patyra.


Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie dzieci z niezamożnych i potrzebujących rodzin. Dzięki środkom z akcji mogą również wyjechać na wakacje i ferie. Pomoc dla dzieci świadczona jest także indywidualnie – w zależności od zaistniałych potrzeb – przez placówki pomocy i wolontariatu Caritas działające na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie www.wigilijnedzielo.caritas.pl.

***

Caritas Polska jest największą organizacją pozarządową działającą na polu charytatywnym. Została reaktywowana 10 października 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Działa w oparciu o ustawę z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego. Od 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego (nr KRS 0000198645).

Źródło: Marta Walasik-Sałek, p.o. Rzecznika prasowego Caritas Polska

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao