Kielce: akcja "Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie"

Ok. 420 kilogramów artykułów szkolnych oraz paczki z medykamentami trafią do Polaków mieszkających w Mołdawii i na Ukrainie. To dzięki zbiórce przeprowadzonej w kieleckich szkołach i księgarniach.

Akcję, którą nazwano „Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie”, koordynował Urząd Marszałkowski oraz Fundacja Poland Business Run.

Kredki, farby, zeszyty i wszelkie przybory szkolne znalazły się wśród zebranych - głównie wśród młodzieży szkolnej - darów. Z kolei pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wsparli akcję przez zbiórkę m.in. środków opatrunkowych, przy współpracy z firmami medycznymi. Jak informuje Robert Biernacki z Fundacji Poland Business Run, to największa z kilku tego typu zbiórek, przeprowadzonych w ostatnich latach.

W zbiórkę przyborów szkolnych przeprowadzoną w Kielcach włączały się przede wszystkim szkoły, których uczniowie rozumieją potrzeby swych rówieśników pochodzenia polskiego, żyjących w uboższych krajach. Byli to m.in. uczniowie LO im. Juliusza Słowackiego, kieleckiego „Plastyka” oraz Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Zbiórkę wspomogli także pracownicy urzędu marszałkowskiego w Kielcach skupieni w wolontariacie pracowniczym.

Dary powinny dotrzeć do rodaków jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Prowadzone są m.in. rozmowy z ambasadorem Mołdawii, gdyż to ambasada odpowiada za podział zebranych podarunków.

Fundacja Poland Business Run powstała w 2016 r. Misją Fundacji jest przede wszystkim kompleksowa oraz profesjonalna pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych, a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Fundacja upowszechnia wiedzę na temat niepełnosprawności narządów ruchu oraz stara się wpłynąć na zmianę postrzegania osób z wyżej wymienionymi problemami.

dziar / Kielce

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao