Koszalin: ruszyła akcja "Wymiana ciepła"

Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie rozpoczęła drugą edycję ogólnopolskiej oddolnej akcji pn. "Wymiana ciepła", czyli zbiórki i dystrybucji odzieży zimowej.

W ostatnich dniach listopada przed siedzibą koszalińskiej SNE (na lewo od wejścia do kościoła pw. Ducha Świętego w Koszalinie), stanął stelaż na odzież. Koszalinianie znają akcję z ubiegłego roku i jak zapewnia A. Kietla, kilka razy dziennie ktoś coś dodaje do kolekcji lub szuka czegoś dla siebie.

- Akcja jest anonimowa, żeby się do niej przyłączyć nie trzeba pytać o zgodę, można swobodnie podejść do stojaka i zostawić lub zabrać ubrania - informuje koordynatorka. Dodaje, że SNE "Wymianę ciepła" powtarza w tym roku dlatego, że w ubiegłym została bardzo dobrze przyjęta. Chętnie włączyli się w nią i chwalili pomysł ci, którzy przynoszą ubrania, miała też liczne grono odbiorców. - To akurat niekoniecznie nas cieszy, bo oznacza, że wciąż jest wiele osób, dla których zaopatrzenie się w ciepłą zimową odzież jest problemem - powiedziała A. Kietla.

Szkoła Ewangelizacji traktuje akcję jako wyraz miłosierdzia wobec bliźnich. - Zależy nam, żeby tak pomagać ludziom, by wypełnić słowa Jezusa: "to co uczyniliście najmniejszym z Moich braci, to Mnie uczyniliście" - wyjaśnia ideę "Wymiany ciepła" koordynatorka.

Osoby, które chcą włączyć się w akcję proszone są o przynoszenie ciepłej odzieży (zwłaszcza męskiej), przede wszystkim kurtek, bluz polarowych, swetrów, szalików, czapek, rękawiczek, obuwia oraz bielizny. Odzież powinna być czysta, w dobrym stanie. Organizatorzy proszą, by nie zostawiać jej w reklamówkach, ale umieszczać na stojaku.

"Wymiana ciepła" to inicjatywa oddolna, ogólnopolska, realizowana bez narzuconego scenariusza. Może się w nią włączyć każdy, stawiając stelaż na ubrania w dowolnym miejscu, przy czym musi być ono legalne (wydzierżawione lub prywatne). Organizator akcji bierze za nią odpowiedzialność (segregowania, utrzymywania porządku, ochrony odzieży przed zniszczeniem). Wieszak jest określeniem umownym, bo zamiast niego można wykorzystać dowolne formy składowania i prezentacji odzieży (stolik, płot, a nawet kij od szczotki), ważne żeby był dostępny całodobowo i w widocznym dla przechodniów miejscu.

km / Koszalin

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao