reklama

Kraków: "Serce Paczki" – cykl Mszy św. i spotkań dla lubiących ludzi

Co tydzień w niedzielę, aż do Świąt Bożego Narodzenia, środowisko tworzące Szlachetną Paczkę zaprasza na Msze św. i spotkania, podczas których zostaną zaprezentowane związane z tą akcją wartości pod hasłem „Lubię ludzi”.

Cykl „Serce Paczki” to wspólne modlitwy i spotkania poświęcone wartościom, na których opiera się ruch Szlachetnej Paczki. Msze św. odprawia inicjator przedsięwzięcia ks. Jacek Stryczek. W kolejne niedziele listopada i grudnia zgłębiane są poszczególne wartości pod wspólnym hasłem „Lubię ludzi”. Myślą przewodnią pierwszego spotkania była uczciwa praca, a przedmiotem refleksji pytanie, jak połączyć idealizm z wysokimi zarobkami.

Spotkania odbywają się w kościele św. Józefa na krakowskim Podgórzu.

Najbliższy niedzielny wieczór poświęcony będzie życzliwości. Po Mszy św. odbędzie się „Szybka randka”, czyli możliwość niezobowiązującej rozmowy z innymi uczestnikami Eucharystii. W pierwszą niedzielę grudnia zaplanowano temat wrażliwości, czyli „prawdziwą opowieść o tym, jak pomagać”. Następne spotkanie poświęcone będzie finałowi Paczki: „Drużynowość, czyli czym jest słynna WIO-SNA”. Msza św. będzie odprawiona w intencji wszystkich wolontariuszy dzieła.

W ostatnią niedzielę przed Wigilią Bożego Narodzenia ks. Jacek Stryczek odprawi Mszę św. dziękczynną za Szlachetną Paczkę i Akademię Przyszłości.

Szlachetna Paczka powstała w 2001 roku w środowisku Duszpasterstwa Akademickiego w kolegacie św. Anny, gdy duszpasterzem był ks. Jacek Stryczek. Zaczęło się od pomagania kilkuset rodzinom w Krakowie. Obecnie dzieło Szlachetnej Paczki jest już wydarzeniem ogólnopolskim. Projekt Stowarzyszenia Wiosna inspiruje społeczeństwo do pomocy potrzebującym.

Przygotować paczkę dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, a także ubogich dzieci i rodzin można za pośrednictwem strony internetowej szlachetnapaczka.pl. Akcja co roku łączy tysiące osób potrzebujących pomocy oraz darczyńców i wolontariuszy.

W ub. roku paczki z potrzebnymi produktami dotarły do 19 tys. rodzin. Aktualne baza osób potrzebujących jest już dostępna na stronie Szlachetnej Paczki. W pomoc co roku angażują się ludzie świata polityki i kultury. W poprzednich latach paczki dla potrzebujących przygotowali między innymi papież Franciszek, para prezydencka, polscy piłkarze, skoczkowie narciarscy, znani aktorzy i muzycy i politycy.

md / Kraków

facebook.com/szlachetna.paczka

facebook.com/jacekwiosna.stryczek

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama