Bielsko-Biała: „Posłuchaj muzyki - wesprzyj Caritas”

„Posłuchaj muzyki - wesprzyj Caritas” – takim hasłem bielsko-żywiecka Caritas zachęca do zakupu płyty z muzyką do filmu o św. Maksymilianie Kolbe „Dwie Korony” i wsparcia w ten sposób akcji „Rodzina rodzinie”.

Caritas poprosił wiernych o włączenie się w program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego poprzez kupno płyty z muzyką do filmu o św. Maksymilianie, skomponowaną przez Roberta Jansona. 

„Minimalna ofiara za pięknie wydaną płytę CD to 10 zł” – zaznaczył dyrektor Caritas ks. Robert Kasprowski, przypominając, że akcję można wspierać także wysyłając SMS o treści SYRIA na nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT) lub przesyłając darowiznę na Konto: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.

Za pomocą hasła „Pomóż nam pomagać” Caritas przypomniał jednocześnie o możliwości przekazania jej 1 % swojego podatku. Na ulotkach i plakatach, zachęcających do wsparcia bielsko-żywieckiej Fundacji Caritas jednoprocentowym odpisem z podatku, umieszczono zdjęcia z niektórych akcji charytatywnych Caritas z ubiegłego roku.

Fundacja Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, założona w celu wspierania działań Caritas, niedawno uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego OPP.

„Zachęcamy do wsparcia działalności charytatywnej prowadzonej przez Caritas w naszej lokalnej podbeskidzkiej ojczyźnie” – zaapelował ks. Kasprowski.

Fundacja prowadzi własne placówki, takie jak: gabinet pomocy psychologicznej, gabinet masażu i rehabilitacji, porady prawne. Fundacja wspiera także dzieła Caritas: stacje opieki Caritas w Bielsku-Białej i Oświęcimiu, Klub Seniora Caritas „Pod Magnolią”, Klub dla Osób Niepełnosprawnych w Radziechowach, dofinansowanie rehabilitacji i leczenia, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Na zeznaniu podatkowym PIT w rubryce "Wniosek o przekazanie 1 proc. podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) „ należy wpisać nr KRS 0000541611 oraz deklarowaną kwotę, stanowiącą równowartość 1 proc. należnego podatku.

rk / Bielsko-Biała

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama