reklama

Charytatywne kolędowanie zwieńczeniem akcji Rodacy-Bohaterom

W ramach zwieńczenia 11. edycji akcji Rodacy-Bohaterom w Krakowie odbył się charytatywny koncert kolęd w wykonaniu Magdy Steczkowskiej.

Zbiórka przeprowadzona w poniedziałkowy wieczór w bazylice oo. jezuitów przyniosła ponad 2 tys. zł na rzecz Polaków mieszkających na Kresach.

„Poprzez ten koncert, po raz kolejny włączamy się w bezinteresowną pomoc Polakom mieszkającym poza granicami naszego kraju. Wyrażamy nim także wdzięczność patronom honorowym i medialnym, partnerom, sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom i organizatorom związanym z naszą inicjatywą” – powiedział Tomasz Konturek, koordynator akcji Rodacy-Bohaterom w Małopolsce.

Dzień koncertu nie był przypadkowy – przypadł na 155. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Publiczność została zabrana w wyjątkową podróż muzyczną przez kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Przybyli usłyszeli m.in. Kolędę Sybiraków.

W ramach zbiórki przeprowadzonej podczas wydarzenia zebrano ponad 2 tys. zł, które zostaną przekazane na cele akcji. Świąteczną atmosferę muzyczną zapewniły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 159 Sióstr Urszulanek w Krakowie, student Akademii Ignatianum Marcin Ogrodnik oraz gwiazda wieczoru – Magda Steczkowska, której na instrumentach klawiszowych towarzyszył Michał Jurkiewicz.

„Bardzo często biorę udział w akcjach charytatywnych. Nie mogło mnie zabraknąć także tutaj, bo ten występ to gest pamięci o starszym pokoleniu naszych rodaków, które o nas walczyło, a teraz dba o polskie miejsca na obczyźnie. Okazując im obecnie realną pomoc pokazujemy mocno, że ich los nie jest nam obojętny” – przyznała artystka.

Dotychczas dla byłych żołnierzy Armii Krajowej, ich rodzin i Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi, Ukrainie, w Rumunii i w Mołdawii, studenci jezuickiej uczelni przygotowali ponad 350 jednakowych paczek. Najbliższy transport darów gromadzonych od grudnia przewidziano na początek lutego.

Polaków na Kresach można także do końca maja wesprzeć datkiem na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na wsparcie kombatantów i polskich środowisk w zakresie pomocy medycznej i sanatoryjnej, transportu paczek na Kresy oraz renowacji miejsc pamięci.

Więcej informacji o inicjatywie można odnaleźć na stronach www.rodacybohaterom.plwww.ignatianum.edu.pl/rodacybohaterom.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama