Częstochowa: klerycy prowadzą „Akcję Mikołajową”

„Klerycy z pomocą św. Mikołajowi...” to inicjatywa kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

W związku ze wspomnieniem biskupa św. Mikołaja klerycy z Kleryckiego Koła Caritas, już od 3 grudnia udają się z paczkami i upominkami do dzieci przebywających w częstochowskich szpitalach, w domach dziecka i świetlicach środowiskowych, ale także do osób starszych w Domach Pomocy Społecznej. 

„Pomysł się zrodził ponad pięć lat temu w naszym seminarium. Była to inicjatywa ówczesnego kleryka, a dzisiaj księdza diecezji sosnowieckiej Pawła Steca” – podkreśla kleryk Szymon Całus.„Ta 'Akcja Mikołajowa' jest także po to, aby przybliżyć dzieciom i osobom ubogim postać św. Mikołaja, biskupa, świętego, a nie jakąś wymyśloną postać” - dodaje.

Podczas spotkania ze św. Mikołajem dzieci otrzymują upominki. Spotkaniom na poszczególnych salach szpitalnych towarzyszy śpiew kleryków, w który w miarę możliwości włączają się dzieci wraz z obecnymi rodzicami i personelem szpitala.

Działalność Kleryckiego Koła Caritas Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie wiąże się nie tylko z organizacją „Akcji Mikołajowej”. To także regularna pomoc osobom potrzebującym.

Warto podkreślić, że kiedy w sierpniu 1991 r. Wyższe Seminarium Duchowne przeniosło się z Krakowa do Częstochowy, a nowy, jeszcze powstający budynek seminarium, poświęcił Jan Paweł II, to jedną z pierwszych inicjatyw kleryków częstochowskiego seminarium było spotykanie się z chorymi dziećmi w szpitalu w ramach dnia dziecka. W 1992 r. klerycy zorganizowali pierwszą wigilię dla bezdomnych na dworcu PKP.

ks.mf / Częstochowa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama