Dziękowali wolontariuszom w Licheniu

Przypadający na 5 grudnia Dzień Wolontariusza obchodzony był w Licheniu Starym w Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.

W hospicyjnej kaplicy zebrali się wolontariusze, chorzy i personel hospicjum, by modlić się w intencji tych, którzy bezinteresownie wspierają hospicyjne dzieło fundacji Spem Donare. Mszy Św. w hospicjum przewodniczył ks. Krzysztof Jagoda MIC, a towarzyszył mu ks. Julian Sztuczka MIC.

Celebrans zaproponował w homilii pochylenie się nad istotą Adwentu i postacią Maryi. Zauważył, że druga część Adwentu mówi o ponownym przyjściu Chrystusa, które ma nastąpić u końca czasów, na co wskazują czytane podczas liturgii kolekty. Wspomniał też na fakt, że Maryja to prosta dziewczyna z Nazaretu, oczywiście wolna od grzechu, której Bóg zawierzył swojego Syna. I my jesteśmy zaproszeni do zawierzenia się Maryi oraz Bogu. W kolejnej myśli kapłan skierował uwagę na Golgotę, gdzie, jak stwierdził Maryja utraciła Boże macierzyństwo. Jednak ono zostało jej odebrane, by jeszcze szerzej otworzyła swoje serce na całą ludzkość, o co prosi z krzyża Jezus, by stała się matką Kościoła. Jezus chce, byśmy zaprosili Maryję do swojego życia – podsumował homilista.

Wolontariusze nie szczędzili szerokich uśmiechów i szczerych uścisków podczas przekazywania sobie znaku pokoju. Jak informuje Urszula Kulig, koordynator wolontariatu, Hospicjum w Licheniu wspiera 36 osób, które nie tylko bezpośrednio dzielą się swoim sercem z chorymi, ale także pomagają w innych pracach.

Licheń Stary, 06 grudnia 2018 r.

Amelia Siuda-Koszela, Biuro Prasowe Sanktuarium

« 1 »

reklama

reklama

reklama