Dzień Dziecka Utraconego

Dziś, 15 października w licheńskim Sanktuarium w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, będziemy modlić się za rodziców, którzy doświadczyli poronienia czy śmierci dziecka w czasie porodu.

Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem o godzinie 19.00. Wcześniej, o godzinie 18.00 w głównej nawie bazyliki odbędzie się modlitwa różańcowa.

Matka Boża Licheńska jest Tą, Która stała pod krzyżem, patrząc na śmierć własnego Syna. Maryja doskonale rozumie cierpienie rodziców, którzy stracili dziecko. Jako Bolesna Matka wstawia się za każdym z nich i pomaga odnaleźć pokój, pocieszenie i sens w Zmartwychwstaniu Swojego Syna – Jezusa Chrystusa.

Wierząc w moc Krzyża Chrystusa obejmującą krótkie życie na ziemi przedwcześnie zmarłych dzieci oraz Jego zmartwychwstanie otwierające im bramy Nieba, prosimy, by Święty Duch Pocieszyciel był osieroconym rodzicom pomocą w chwilach bólu i cierpienia, niech koi ich rany i napełnia serca nadzieją życia wiecznego.

Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych od 1988 roku. Od 2004 roku, z inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych „Dlaczego”, 15 października, w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

Dzień ten jest nie tylko momentem, w którym pamiętamy o przedwcześnie zmarłych dzieciach, ale także zwróceniem uwagi na rodziców, którzy niejednokrotnie nie mieli szansy nawet, by poznać własne potomstwo i należycie przeżyć żałobę po jego stracie. Każdego roku w Polsce dochodzi do nawet 40 000 poronień.

Przy tej okazji przypominamy, że w Sanktuarium działa Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym oraz Poradnia Rodzinna w Licheniu, gdzie można otrzymać wsparcie.

Licheń Stary, 15 października 2018 r.

Robert Adamczyk Biuro Prasowe Sanktuarium 

« 1 »

reklama

reklama

reklama