reklama

Dzień wszystkich kobiet – okaż solidarność razem z Zupą w Kato

Dzień Kobiet stał się na Śląsku okazją, by wesprzeć kobiety w kryzysie, ofiary przemocy, handlu ludźmi i współczesnych form niewolnictwa. Każdy może dołączyć do zbiórki produktów, które trafią do podopiecznych Stowarzyszenia Po MOC.

Z myślą o podopiecznych stowarzyszenia s. Anny Bałchan Zupa w Kato rozpoczęła zbiórkę środków czystości i kosmetyków oraz produktów spożywczych o długim terminie przydatności, takich jak kasza, makaron, ryż, olej, konserwy, kawa czy herbata.  

– Może to być piękny gest solidarności z kobietami – mówi Małgorzata Wiatr, która organizuje zbiórkę. Potrwa ona do 22 marca.

– Często odwołujemy się na Zupie do doświadczeń s. Anny Bałchan, którymi dzieli się w rozmowach z naszymi wolontariuszami. Pełni podziwu dla jej misji i wdzięczni za jej otwartość i dzielenie się swoim doświadczeniem, postanowiliśmy wspomóc jej podopieczne. Zbiórka to najprostszy sposób zaangażowania, piękny gest solidarności z kobietami, a także realna możliwość finansowego odciążenia Stowarzyszenia Po MOC – uważa Małgorzata Wiatr, wolontariuszka Zupy w Kato, nauczycielka.

Produkty można przekazać do 22 marca w czwartki w Klubie Wysoki Zamek (Katowice, Gliwicka 96a) podczas gotowania w ramach Zupy w Kato oraz w siedzibie Wspólnoty Dobrego Pasterza (Katowice, Opolska 9) w poniedziałki i wtorki od 10.00 do 18.00 oraz w czwartki od 12.00 do 16.30.

Wyjątkową formę będzie miała zbiórka w pszczyńskiej szkole. Uczennice z klas 6. i 7. Oraz gimnazjum zrezygnowały z upominków z okazji Dnia Kobiet, a pieniądze które w ten sposób zostaną zaoszczędzone, wykorzystane będą do zakupu potrzebnych produktów np. środków czystości czy żywności o długim terminie przydatności.

Dzieci z młodszych klas mogą indywidualnie wesprzeć akcję. – Dzięki temu wszyscy będą mogli się zaangażować. W ten sposób wcielamy w życie hasło tej zbiórki: „Nie wiesz, co robić? Rób dobro!” – mówi Wiatr.

Do zbiórki dla kobiet dołączyły także inne śląskie szkoły podstawowe: nr 7 w Ćwiklicach, im. Jana Pawła II w Paniówkach, nr 8 w Rudołtowicach oraz szkoła nr 13 w Tychach. Do pomocy mogą się włączyć także firmy, instytucje czy osoby indywidualne zgłaszając się na facebook’owym profilu Zupa w Kato bądź mailowo na zupawkato@gmail.com.

Ośrodek Stowarzyszenia Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej został założony w 2004 r. Podopiecznymi Stowarzyszenia są kobiety w kryzysie, ofiary przemocy, handlu ludźmi i współczesnych form niewolnictwa. Samotnie bądź z dziećmi przebywają w ośrodku rehabilitacyjno-wychowawczym, który udziela im całodobowego schronienia i przygotowuje do radzenia sobie w różnych, także trudnych sytuacjach.

Kobiety mają w ośrodku zapewniony nocleg, miejsce do zajęć z innymi kobietami i z dziećmi oraz pomoc psychologiczną (terapię grupową i indywidualną) i duchową, poradnictwo prawne i doradztwo zawodowe. Mogą również uczestniczyć w szkoleniach, warsztatach czy wyjazdach terapeutycznych i rehabilitacyjno-wypoczynkowych.

Zupa w Kato to inicjatywa, w ramach której co tydzień w czwartek każdy może ugotować w Katowicach zupę i podzielić się nią z osobami ubogimi i w kryzysie bezdomności. O 16.30 wolontariusze spotykają się w Klubie Wysoki Zamek na gotowaniu posiłku, a o 19.00 na Placu Przyjaciół Miszkolca dzielą się nią z potrzebującymi.

pgo, Zupa w Kato / Katowice

facebook.com/ Zupa W Kato

Stowarzyszenie Po MOC

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama