reklama

Dziennikarze i zakonnik z okazji swoich urodzin pomogli niepełnosprawnym

Już czwarty rok z rzędu przy okazji naszych urodzin ostro tankujemy. Nie wylewamy za kołnierz, ale nie polewamy też do kieliszka. Zapełniamy wirtualne kanistry paliwem... - piszą organizatorzy zbiórki funduszy na stronie Siepomaga.pl.

O. Leonard Bielecki OFM - franciszkanin, Krystian Włodarczak - z Fundacji Siepomaga, Krystian Włodarczak i Przemysław Babiarz - dziennikarze TVP 4 i 5 listopada świętują swoje urodziny. Z tej okazji poprosili o finansowe wsparcie dla niepełnosprawnych z poznańskiego Stowarzyszenia na Tak. Akcja przerosła oczekiwania organizatorów.

„Kiedy dowiedzieliśmy się kilka lat temu z o. Leonardem, że mamy tego samego dnia urodziny, to doszliśmy do wniosku, że warto zrobić coś dobrego z tej okazji i poprosić naszych przyjaciół, znajomych i nieznajomych o pomoc dla dzieci niepełnosprawnych” - mówi KAI Krystian Włodarczak, który dziś pracuje w Fundacji Siepomaga, ale wcześniej związany był m.in. ze Stowarzyszeniem na Tak, którego podopieczni są beneficjentami urodzinowej akcji przyjaciół z Poznania.

Celem akcji jest zbiórka funduszy na paliwo, żeby podopieczni Stowarzyszenia na Tak mogli dojeżdżać na rehabilitację. Organizatorzy oszacowali, że litr paliwa kosztuje 5 zł i założyli, że chcieliby zebrać po tysiąc litrów na każdego z czterech jubilatów. Cztery tysiące litrów paliwa potrzeba, żeby przedszkolaki ze Stowarzyszenia na Tak miały zapewniony dowóz na rehabilitację przez cały rok, czyli do następnych urodzin.

„Już czwarty rok z rzędu przy okazji naszych urodzin ostro tankujemy. Nie wylewamy za kołnierz, ale nie polewamy też do kieliszka. Zapełniamy wirtualne kanistry paliwem, żeby dzieci, te najbardziej niepełnosprawne, mogły dojeżdżać na rehabilitację. Prawdziwą i niesamowicie potrzebną!” - czytamy na stronie Siepomaga.pl, za pośrednictwem której prowadzona jest zbiórka.

Aktualnie na koncie zbiórki jest ponad 36 tys. zł. czyli ponad 7200 litrów paliwa. To znaczy, że z funduszy skorzystają także inni podopieczni stowarzyszenia.

„Kochani... brak nam słów. Jesteście wspaniali i nie możemy wyjść z podziwu, że tak licznie odpowiedzieliście na nasz apel i cały czas tankujecie litry paliwa dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki Wam to są najlepsze urodziny, jakich nawet nie potrafiliśmy sobie wcześniej wymarzyć - napisali szczęśliwi jubilaci. - Kanister paliwa dla dzieci niepełnosprawnych ma jedną właściwość - nie można go przelać. Rehabilitacja, na którą muszą dojechać, będzie im potrzebna jeszcze przez wiele lat, jeśli nie do końca życia. Tankujmy i świętujmy dalej! Każdy litr jest na wagę zdrowia! Z Waszą pomocą mamy szansę postawić te dzieci na nogi!” - zachęcają.

Organizatorzy zbiórki przygotowali specjalny filmik z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia na Tak.

Stowarzyszenie na Tak (dawniej Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Downa) działa w Poznaniu od 1989 roku. Jego misją jest niesienie wszechstronnej pomocy we wszystkich dziedzinach życia osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją intelektualną, a w szczególności osobom z Zespołem Downa oraz ich rodzinom.

pra / Poznań

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama