Dziergasz? Zrób szalik z dobroci... dla ubogich!

Szaliki nie mają być zakupione, ale wydziergane. To ma być prezent od serca dla ubogich. Potrzeba 500 szalików.

Organizatorem akcji charytatywnej "Szalik z dobroci" jest Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej. Akcja trwa - kto potrafi, może już dziergać. Szaliki można dostarczać do 14 grudnia 2018 roku do biura Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jeśli ktoś z dalsza pragnie się skontaktować z biurem to można to uczynić pod numerem tel. 664 031 039.

W sumie 500 szalików zrobionych na drutach ma zostać przekazanych w prezencie podczas Wigilii dla Osób Bezdomnych i Samotnych w Kielcach. - Ważne by były one wykonane, nie kupione. Chodzi o wyobraźnię miłosierdzia. Więcej znaczy to, że poświęcimy czas dla kogoś! Zróbmy szalik z dobroci! - czytamy na stronie organizatorów.

Szaliki powinny mieć min. 1,5 m długości. Taką odrobinę ciepła można podarować drugiemu człowiekowi. - Zachęcamy, by spróbować wykorzystać potencjał osób starszych, którzy sztukę robienia na drutach mają opanowaną do perfekcji. Może to być piękna i praktyczna lekcja dobroczynności. Zachęcamy, by w akcję zaangażowali się również młodzi, którzy będą mieli okazję nauczyć się czegoś nowego - dzielą się organizatorzy akcji z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej.

źródło: wolontariat.kielce.caritas.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao