Fundacja Grupy PKP. Inna twarz PKP

Gościem Tematu Dnia była Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP, która w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniała po co PKP fundacja i czym się zajmuje.

- Działamy od 2013 roku. Mamy taki mały jubileusz. Przedmiot działalności jest bardzo szeroki. Główne obszary to edukacja, bezpieczeństwo, wolontariat, działalność charytatywna i dobroczynna, a także dbałość o kulturę i historię - mówiła Katarzyna Kucharek.

- W Polsce mamy "problem" z osobami niepełnosprawnymi. Mam na myśli to, że jedynie co czwarta osoba jest aktywna zawodowo. Mamy dużo do zrobienia. My zaczynamy od siebie - dodawała.

Według niej, "brakuje nam odwagi, bo boimy się osób, które są na wózkach, albo idą z psem przewodnikiem". Jak podkreślała, "niejednokrotnie osoba z niepełnosprawnością ma o wiele więcej zalet, może być bardziej przydatna w pracy, niż osoba w pełni zdrowa".

- Naszym zadaniem, Fundacji Grupy PKP, jest zachęcanie młodzieży do rozpoczęcia pracy na kolei. Niedługo startujemy z dwoma konkursami - mówiła.

Gość Tematu Dnia odniosła się również do projektu "Beni uczy bezpieczeństwa".

- Zwykle jest tak, że jak się zacznie przygodę z koleją, to nie można jej skończyć. Kolej daje mnóstwo możliwości, każdy może zająć swoje miejsce - stwierdziła Kucharek.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao