Gala nagród Ubi Caritas

Jutro, 29 września, o godz. 11.00, odbędzie się 17. Gala Ubi Caritas, podczas której zostaną przyznane wyróżnienia dla tych, którzy w codziennej służbie na rzecz potrzebujących dają świadectwo miłosierdzia.

Gala Ubi Caritas to wydarzenie ważne dla całego środowiska Caritas w Polsce: zarówno dla jej pracowników i wolontariuszy, jak i tych, którzy wspierają ją na różnych płaszczyznach – darczyńców, instytucji życia publicznego i dziennikarzy. Jest to uroczystość wręczenia nagród przyznawanych za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych. Poprzez uhonorowanie nagrodą Ubi Caritas wspólnota Caritas chce wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy dają szczególny świadectwo miłosierdzia lub włączają się w działalność Caritas i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących.  Nagroda jest wręczana w trzech kategoriach: Darczyńca, Świadectwo i Współpraca.

W skład Kapituły Nagrody Ubi Caritas weszli w tym roku ks. Kardynał Kazimierz Nycz -Arcybiskup Metropolita Warszawski, Małgorzata Glabisz-Pniewska - redaktor Polskiego Radia, ks. Maciej Makuła SDB - kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP, Maria Pawłowska - przedstawiciel laureatów Nagrody „Ubi Caritas”, ks. Paweł Rytel-Andrianik - Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, Ewa Czaczkowska - dziennikarka, publicystka i Anna Popek - prezenterka TVP. Obrady Kapituły wyłoniły wśród nominowanych laureatów nagrody głównej w trzech kategoriach i wyróżnionych.

W tym roku świętujemy już 17. edycję gali. Od 13 lat w gali biorą udział charytatywne organizacje ekumeniczne: prawosławna Eleos, która przyznaje nagrodę Dłoni Miłosierdzia, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, która przyznaje nagrodę Miłosiernego Samarytanina oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, która przyznaje nagrodę im. Biskupa Jana Niewieczerzała.

W zeszłym roku wśród nagrodzonych na gali Ubi Caritas znaleźli się przedsiębiorcy Hanna i Konstanty Strusowie z Siedlec (kategoria: Darczyńca), wolontariusze radomskiego Telefonu Zaufania z ks. prof. Markiem Dziewieckim i ks. Robertem Kowalskim (kategoria: Świadectwo) oraz Agata Heyda wraz z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (kategoria: Współpraca).

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao