Katowice: zebrano 4 tony żywności podczas akcji „Polak z sercem”

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży archidiecezji katowickiej przyłączyło się do akcji „Polak z sercem”. Podczas akcji udało się zebrać ponad 4 tony żywności, środków chemicznych oraz gier planszowych.

Zebrane dary zostały przewiezione do Warszawy, skąd trafią do potrzebujących polskich rodzin zamieszkujących tereny Białorusi i Ukrainy.

O włączenie się w inicjatywę Polak z sercem zaapelował do diecezjan metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, odwołując się do orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich. W specjalnym komunikacie tłumaczył, że jest to „akcja zbierania żywności z długim terminem ważności i środków czystości na rzecz naszych Rodaków zamieszkujących dzisiejsze tereny Białorusi i Ukrainy”.

Jak podkreślają członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „zwieńczeniem akcji była zbiórka darów przed katowicką katedrą w Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży”.

Polak z sercem to akcja, która od 11 do 25 listopada polegała na zbieraniu żywności oraz innych przydatnych artykułów z długim terminem ważności. W ramach akcji można także, do 30 czerwca, wysłać „charytatywnego smsa”. Docelowym adresatem akcji mają być młodzi ludzie zamieszkujący parafie w obwodzie grodzieńskim i lwowskim. 

ks.sk / Katowice

« 1 »

reklama

reklama

reklama