Kraków: fishmob z okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

98. rocznicę urodzin papieża Polaka krakowianie i turyści uczcili w niedzielę wieczorem. Na rynku w Krakowie wspólnie zatańczyli z wodzirejami lednickimi w ramach akcji "Fishmob 2018 - Kraków tańczy dla Jana Pawła II".

 Jak zaznaczył Józef Hojna, który przewodniczył całemu wydarzeniu, o. Jan Góra związany z Lednicą zawsze podkreślał, że taniec to wyjątkowy sposób na uwielbianie Boga. - Zachęcał, by wielbić Go tak nie tylko na polach lednickich, ale w innych miastach też i w tej formie przeżywać wyjątkowe wydarzenia lokalne. Dlatego dziś jesteśmy tutaj i przypominamy tak postać św. Jana Pawła II – powiedział szef sztabu tancerzy lednickich, wskazując, że fishmob jest także zaproszeniem na tegoroczną Lednicę.

- Chcemy pokazać, że Kościół to radość ludzi młodych, modlących się np. tańcem. Jan Paweł II to dla mnie osoba wyjątkowa. Myślę, że teraz patrzy z nieba i cieszy się, że w taki sposób ewangelizujemy i przypominamy o nim, wskazując jak ważne jest jego nauczanie - powiedziała Marysia, która na krakowski rynek przyszła z potrzeby serca.

Na całym krakowskim rynku wybrzmiewały słowa utworów znanych z Lednicy: "Nie lękajcie się!", „Niech miłość Twa” czy "Błogosławcie Pana wszystkie ludy ziemi".

Na niedzielnym fishmobie zaprezentowano również scenę zesłania Ducha Świętego ze spektaklu „Lilia”, który ukazuje wewnętrzne przeżycia Matki Bożej w oparciu o tajemnice Różańca Świętego i objawienia fatimskie.

Zorganizowany Fishmob jest odpowiednikiem flashmoba, czyli spotkania grupy osób, która umawia się w miejscu publicznym, by przeprowadzić krótkotrwałe wydarzenie. Nazwa tej odmiany flashmoba wzięła się od angielskiego odpowiednika akronimu starogreckich słów Jezus Chrystus Boga Syn Zbawiciel - czyli ICHTIS, po angielsku "fish".

luk / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama