Kraków: maskotki "Irenki" na pomoc dzieciom z Filipin

Z okazji Roku Ireny Sendlerowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 66 w Krakowie zorganizowali kiermasz własnoręcznie uszytych maskotek – „Irenek”. Dochód z ich sprzedaży przekazali dzieciom z Filipin.

Uczniowie zebrali 1750 zł, które przeznaczyli na pomoc dla dzieci mieszkających na Filipinach, których walkę z głodem wspiera Caritas Polska.

W ramach projektu dzieci z ubogich rodzin otrzymują codziennie mleko i inne produkty spożywcze. Wsparcie otrzymuje 500 osób bezdomnych, w tym ok. 150 dzieci mieszkających na wysypisku śmieci w pobliżu miast Trece Martires i Tanza, a także 500 niedożywionych dzieci z parafii pw. św. Jana Pawła II w Tanza. Projekt realizuje Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Jezusa Konającego.

Raz w miesiącu siostry rozwożą mleko w proszku dla najmniejszych i najbardziej potrzebujących dzieci, a dystrybucja odbywa się w kaplicach należących do parafii. Każde dziecko otrzymuje 1 kg mleka.

– Za każdym razem gdy spotykamy się z dziećmi przy rozdawaniu mleka doświadczamy wzruszających momentów, kiedy widzimy ogromną radość dzieci na widok mleka – powiedziała s. Wioletta Sobiesiak, USJK, koordynatorka projektu. – Takiego uśmiechu i wdzięczności nie da się kupić za żadne pieniądze - dodała s. Sobiesiak.

Caritas Polska, lk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao