Kraków: SMS-owa inicjatywa „Blachnicki na Wielki Post”

„Blachnicki na Wielki Post” – pod tym hasłem Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej uruchomił inicjatywę popularyzującą postać i nauczanie swojego założyciela przez codzienne SMS-y. Akcja odbywa się już po raz drugi.

- „Blachnicki na Wielki Post” to inicjatywa kierowana do wszystkich członków oazy i Domowego Kościoła, żeby pokazywać, jak aktualne są słowa, ale i przykład życia naszego założyciela – mówi ks. Michał Leśniak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Dodaje, że włączyć może się w nią każdy.

Osoby, które zapiszą się przez stronę www.blachnickinawielkipost.pl, codziennie w czasie Wielkiego Postu otrzymywać będą konkretny fragment nauczania ks. Franciszka Blachnickiego.

- Codzienne SMS-y pomagają mi przeżyć przygotowania do Wielkanocy. Każdy tekst trzeba solidnie przemyśleć, bo teksty te łatwe nie są, nawet w formie krótkiej wiadomości tekstowej – mówi uczestnik obu edycji akcji Mateusz Kieniewicz, animator Oazy Dzieci Bożych z parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie. - „Blachnicki na Wielki Post” to dla mnie także możliwość odkrycia Ruchu Światło-Życie na nowo i to z perspektywy jego założyciela – dodaje.

Siostry Nazaretanki oraz Klaryski Kapucynki, a także członkinie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła modlą się za wszystkich otrzymujących wiadomości.

W minionym roku do akcji włączyło się ok. 1000 osób przez wiadomości tekstowe oraz e-maile. Koszt tegorocznej usługi wynosi 15 zł. Środki te zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wysyłania SMS-ów.

Ewentualne zyski zostaną przeznaczone na proces beatyfikacyjny ks. Blachnickiego oraz działalność statutową Stowarzyszenia „Diakonia" – organizacji posiadającej osobowość prawną, której celem jest służba w założonym przez sługę Bożego ks. Blachnickiego Ruchu Światło-Życie, aby zachowując jedność i tożsamość mógł służyć swoim charyzmatem budowaniu Kościoła i pełnieniu jego misji w świecie współczesnym.

eko / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama