reklama

Lublin: XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Już po raz XIX organizowana jest świąteczna charytatywna Akcja Polacy-Rodakom, która ma na celu zebranie i przekazanie paczek świątecznych dla polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, szczególnie na Ukrainie.

Do 3 grudnia produkty spożywcze o długim terminie ważności lub drobne zabawki-przytulanki można zostawiać w budynkach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ulicach: Droga Męczenników Majdanka, Konstantynów i al. Racławickiej. 

Produkty można dostarczać również na ul. Królewską 15 w Lublinie do Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Zbiórki prowadzone są także w Puławach na ul. Czartoryskich 8 w Stowarzyszeniu „Przeszłość-Przyszłość” oraz w Świdniku przy ul. Niepodległości 13, gdzie znajduje się Klub Emerytów i Rencistów NSZZ SOLIDARNOŚĆ. 

Uruchomiony został też rachunek bankowy:

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich

Oddział Lubelski, ul. Rynek 18, 20-111 Lublin

BANK PKO BP ODDZIAŁ LUBLIN

44 1020 3150 0000 3202 0027 7392

Z DOPISKIEM „NA AKCJĘ POLACY – RODAKOM”

Przekazane pieniądze posłużą przygotowaniu paczek.

Organizatorzy zaznaczają, że nie prowadzą zbiórki odzieży, butów i książek.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Stanisław Gogacz, Senator RP. Celem przedsięwzięcia jest pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą i znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. W ubiegłym roku dzięki darom i pieniądzom przekazanym na rzecz akcji Polacy-Rodakom udało się przygotować 4500 paczek.

olc / Lublin

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama