reklama

"Mój Post – Twój Posiłek” - akcja chrześcijańskiego ruchu Tucum i kombonianów

Misyjny ruch Tucum oraz misjonarze kombonianie zachęcają do przyłączenia się do akcji „Mój Post – Twój Posiłek”. Uzyskane z akcji środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie przedszkoli w parafii Amakuriat w Kenii.

„Akcja „Mój Post – Twój Posiłek” pozwala przeżyć prawdziwie okres Wielkiego Postu wzrastając duchowo. Akcja polega na świadomym wyrzeczeniu się czegoś materialnego, słodyczy, ulubionych przekąsek, kawy, biletu do kina i przekazanie zaoszczędzonych środków na misje” - powiedział KAI Maciej Garmada z Ruchu Tucum.

- Poprzez akcję chcemy pokazać, że los potrzebujących nie jest nam obojętny. Dla nas ten gest to niewiele, a może realnie odmienić czyjś los. Dzięki temu równocześnie podejmujemy pracę nad własnym charakterem, pokorą i wytrwałością” - dodał.

Zgromadzone w ten sposób datki przekazane zostaną na wsparcie projektu przedszkoli w parafii Amakuriat w Kenii, wśród plemienia Pokot, które prowadzą misjonarze kombonianie. Dzieci uczą się tam podstaw pisania, czytania i liczenia oraz otrzymują prosty obiad, tzw. ghideri, czyli fasolę z kukurydzą. Zapewnienie wyżywienia dla jednego dziecka to koszt jedynie 50 groszy dziennie.

Zaoszczędzone środki na koniec Wielkiego Postu należy przesłać na konto: ING Bank Śląski: 27 1050 1445 10000022 8669 0751 (z dopiskiem „MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK”), przekazem pocztowym (także z dopiskiem: „MÓJ POST - TWÓJ POSIŁEK”) na adres Misjonarze Kombonianie, ul. Skośna 4, skr. poczt. 21, 30-383 Kraków. 

Wszelkie pytania dotyczące akcji można kierować na adres: ruchtucum@gmail.com.

Tucum to chrześcijański ruch, związany z misjonarzami kombonianami, skierowany do młodych, którzy poprzez własne zaangażowanie chcą świadomie żyć i działać. Jego członkowie dzielą się życiem z innymi, poprzez gesty solidarności, nowy sposób patrzenia na świat, kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Tucum jest też ruchem misyjnym, wspierającym misje i misjonarzy, poprzez modlitwę i różnego rodzaju akcje charytatywne i informacyjne. Znakiem przynależności do ruchu jest czarna obrączka.

led / Kraków

www.kombonianie.pl/tucum

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama