Nieodkryte tajemnice Jana Pawła II

Czy są jeszcze nieodkryte tajemnice Jana Pawła II? Co trzeba zrobić, by wygrać wycieczkę do Rzymu? Alfred Wagner, wiceprezes Instytutu Tertio Millennio wyjaśniał na czym polega fenomen konkursu papieskiego.

- O Janie Pawle II jest jeszcze wiele do opowiedzenia i do przeczytania. Jeszcze wiele czasu potrzeba na to, by badacze, publicyści, młodzi ludzie i księża odczytali Jego myśli i przesłanie, które możemy odnaleźć w tekstach i życiu Ojca Świętego - mówił Alfred Wagner.

- Każdy, kto ma okazję spotkać się z myślą Jana Pawła II jest zwycięzcą - dodawał.

- To, co nas spotyka, nas kształtuje. Jeżeli ktoś decyduje się wziąć udział w konkursie, to go zmienia, to w nim zostaje. To ma ogromną wartość w budowaniu zdrowego, dobrego społeczeństwa, opartego na wartościach, które nie muszą być zawsze określane jako "wartości chrześcijańskie". Wiele z tych wartości, które przedstawia Jan Paweł II to wartości, które możemy nazywać ogólnoludzkimi - podkreślał.

***

Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Projekt ten realizowany przez Instytut Tertio Milennio od 14 lat, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża Jana Pawła II wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.konkurspapieski.pl


Źródło: Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama