Polska pomoc dla powodzian w Albanii

Polacy wsparli powodzian w Albanii. Jest to jeden z najbiedniejszych i najmniej rozwiniętych krajów Europy, który dodatkowo nawiedzany jest przez powodzie, trzęsienia ziemi, a w okresie letnim także przez susze.

Caritas Polska przeznaczyła ponad 110 tys. euro, uzyskanych podczas specjalnych zbiórek, na pomoc osobom dotkniętymi skutkami powodzi w dwóch ostatnich latach. Wsparcie dotarło do ponad 130 rodzin.

Projekt pomocy został podzielony na dwa etapy. Realizowany był w regionie Szkodry, gdzie bezpośrednio po powodzi pomagano ludziom w remoncie zalanych domów. Zakupiono m.in. cement, cegły, farby, okna, drzwi, meble, czy materace. Kolejny etap pomocy to zakup sprzętu AGD dla rodzin, które już uporały się ze skutkami powodzi. 70 lodówek, 75 pralek automatycznych, 20 kuchenek gazowo-elektrycznych, grzejniki, żelazka. Te artykuły zostały opatrzone logiem Caritas Polska i wręczone potrzebującym.

W uroczystości przekazania pomocy brał udział burmistrz miasta Kamzy, władze lokalne, Caritas Albania i ambasador Polski w Albanii Karol Bachura.

Albania 28 listopada obchodziła Dzień Niepodległości i by to dobry moment na świętowanie i okazanie serca potrzebującym.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao