Skarżysko-Kamienna: bp Tomasik konsekrował 9 wdów

Biskup radomski Henryk Tomasik konsekrował 9 wdów. Uroczystość odbyła się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W diecezji radomskiej jest obecnie 11 wdów konsekrowanych.

W homilii bp Tomasik mówił, że dzisiaj uczestniczymy w błogosławieństwie kobiet, wdów, które podjęły decyzje o podnoszeniu na wyższy poziom życia duchowego. – Dzisiaj prosimy o Boże dary dla tych sióstr, aby ich życie duchowe, religijne, pomogło w środowisko, w parafii, Kościele pogłębianiu własnej więzi z Bogiem. Znajdujemy się przy ołtarzu, by uczestniczyć w błogosławieniu wdów. Pragną naśladować te kobiety, które Pismo Święte ukazuje jako przykład życia poświęconego Bogu i innym ludziom – mówił ordynariusz radomski.

- Po śmierci swoich mężów, za których szczerze się modlicie, zapragnęłyście poświęcić swoje życie Bogu. Kościół chce przyjąć wasze oddanie i prosi pokornie Ojca Niebieskiego, aby napełnił was Duchem Świętym – mówił dalej biskup Henryk Tomasik.

Ks. Piotr Walkiewicz, dyrektor wydziału duszpasterskiego radomskiej kurii powiedział, że życie wdów konsekrowanych jest wyrazem witalności Kościoła i pozwala kobietom aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. – Wdowy do konsekracji przygotowywały się przez 3 lata. Był to czas duchowej formacji. Spotkania odbywały się raz w miesiącu – mówił ks. Walkiewicz.

Była to trzecia konsekracja wdów w diecezji radomskiej. Obecnie jest ich 11. Kolejne kandydatki przygotowują się do podobnego obrzędu.

rm / Skarżysko Kamienna


Zdjęcie: Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, autor: Paweł Cieśla Staszek_Szybki_Jest, licencja: CC BY-SA 4.0

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao