Strefa ciszy. Mniszki z Opactwa Benedyktynek z Żarnowca potrzebują pomocy

Jak ukazać dzień z życia mniszek? Zza kraty. Oto materiał, który dotyka tego, co najistotniejsze.

Pomorze. Bałtyk. Świeże powietrze i strefa milczenia… Materiał wideo przedstawia takie miejsce, gdzie ludzie szukają wyciszenia. Opactwo Benedyktynek w Żarnowcu, które w 1996 r. przeżywało 750-lecie założenia.

Jak ukazać dzień z życia mniszek? Zza kraty. Materiał, który możecie oglądać powyżej dotyka tego, co najistotniejsze, modlitwy i pracy, czyli tego, do czego wzywa sławna zasada "ora et labora". Parę minut nie opowie wszystkiego, ale zaznaczy to, co najważniejsze. Dzień zaczyna się od modlitwy i kończy na niej, jak system naczyń połączonych. Jeżeli któryś z elementów przestanie prawidłowo funkcjonować, wszystko prędzej czy później zawali się.

Możesz pomóc >>ZOBACZ<<

Materiał, który możecie zobaczyć, powstał dzięki ich życzliwości i gościnności. Ekipa Wydawnictwa Benedyktynów TYNIEC odwiedziła Żarnowiec i przygotowano klip. Dowiedziano się, że aktualnie siostry pragną wymienić podłogę w kaplicy, w której się modlą. Drewno kosztuje, i ten koszt przekracza możliwości wspólnoty. Musicie również mieć na uwadze, że to tylko kropla w morzu potrzeb, ponieważ prace obejmują remont skarbca, krużganków, elewacji klasztoru i jego odwodnienie, razem 1 067 500, 76 zł (40% wkładu własnego, który jest wymagany dla uzyskania dotacji). Sama podłoga w kaplicy to koszt ok. 50 000 zł.

Cała akcja "Remont stulecia SOS" trwa już blisko rok. Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC również pragnie pomóc, dlatego udostępnia apel żarnowieckiego klasztoru i liczy na wasze wsparcie. Nie zawsze musi to być pomoc finansowa… jeżeli ktoś zajmuje się remontami czy też obróbką drewna, z pewnością przyda się jego rada czy też same usługi. Możliwości jest wiele, a ich granice wytyczają jedynie wyobraźnia i chęci.

źródło: Jacek Zelek, Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC, tyniec.com.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama