Świeca, która tworzy polską Wigilię

XXV edycja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest już na finiszu.

W wielu parafiach diecezji siedleckiej wciąż można nabyć świece, z których dochód przeznaczony będzie na działania charytatywne w Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) jak i poza nią.

Świece dostępne są w kolorach białym i niebieskim w dwóch kształtach i o różnych wielkościach. Siedlecka Caritas zamówiła ich w tym roku aż 64 500 sztuk.

- Zapraszamy do włączenia się w tę najbardziej rozpoznawalną akcję Caritas. Część zebranych środków posłuży realizacji działań charytatywnych w parafiach oraz zostanie przekazana do Caritas Polska na remont zrujnowanej szkoły w Aleppo w Syrii. Wzorem ubiegłego roku dofinansujemy prowadzenie internatu dla molestowanych dziewcząt w Boliwii, gdzie pracują misjonarze z diecezji siedleckiej. Dzięki dystrybucji świec zgromadzimy pieniądze, które posłużą jako wkład własny do projektów Caritas Diecezji Siedleckiej skierowanych do dzieci: funkcjonowania dwóch Świetlic Socjoterapeutycznych i jednej Profilaktyczno-Wychowawczej (w Siedlcach i w Parczewie), Ośrodków Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem (Siedlce, Łosice, Pilawa), z których korzystają również dzieci, głównie doświadczające przemocy, realizację „Wakacyjnej Akcji Caritas”, czyli specjalistycznych kolonii letnich skierowanych do potrzebujących dzieci jako pomoc w odreagowaniu trudnej sytuacji rodzinnej  – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor CDS.

„Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” to ogólnopolska akcja, która w widzialny sposób zmienia niełatwe życie potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie i zagranicą. Polega ona na rozprowadzaniu w parafiach specjalnych świec, które zapalamy w Wigilię przed Świętami Bożego Narodzenia.

Więcej informacji: www.siedlce.caritas.pl

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao