Tarnów: wolontariusze misyjni będą pomagać na Ukrainie i w Afryce

Kilkanaście osób z Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego wybiera się na Ukrainę, by tam pomagać m.in. dzieciom oraz osobom chorym i samotnym. Jedna osoba wyleci też do Republiki Środkowoafrykańskiej.

Wolontariusze mają wyjechać już 30 czerwca do pracującego niedaleko Lwowa w parafii Bożego Miłosierdzia tarnowskiego kapłana ks. Rafała Zborowskiego. „Przez ponad miesiąc kilka ekip naszych wolontariuszy będzie posługiwać w różnych miejscach. Pomagać będą siostrom józefitkom prowadzącym Dom Miłosierdzia. Posługiwać będą w czasie warsztatów dla prowadzonego Domowego Hospicjum dla dzieci chorych genetycznie i onkologicznie, a także prowadząc wakacyjną oazę dla dzieci. Będzie też praca remontowa i porządkowa przy kościele parafialnym i w miejscach, gdzie ciągle potrzeba pomocnych dłoni w bardziej i mniej fachowych pracach” – wylicza ks. Piotr Boraca, który opiekuje się Wolontariatem.

W związku z wyjazdem uczestnicy chcą też zabrać ze sobą dary dla mieszkańców Ukrainy. Zwracają się więc o pomoc do ludzi dobrej woli. „Cieszylibyśmy się z możliwości zabrania ze sobą odrobiny pomocy dla tamtych osób. Myślimy o żywności długoterminowej, ale przydadzą się również środki czystości czy higieny osobistej” – wylicza ks. Boraca.

Chętni takie dary mogą dostarczyć do Kurii Diecezjalnej przy ulicy Legionów 30 w Tarnowie w godz. 9.00 do 16.00 do dnia 6 lipca. Informacje w tej sprawie pod numerem telefonu 507 172 870.

Także później taka pomoc jest mile widziana. Od kilku miesięcy Tarnowski Wolontariat Misyjny prowadzi bowiem Misyjny Magazyn Wymiany Darów. Każdy kto dysponuje dobrymi jakościowo produktami spożywczymi, środkami higienicznymi, urządzeniami gospodarstwa domowego, narzędziami mechanicznymi, może ofiarować swój dar, a wolontariusze przekażą go dalej misjonarzom lub kapłanom pracującym na Wschodzie.

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 507 172 870 lub mailowo: tarwolmis@gmail.com

Obecnie wolontariusz Ryszard Rak pracuje w Republice Środkowoafrykańskiej, a w lipcu dołączy do niego Jacek Ćwięka. Będą prowadzić wymianę instalacji elektrycznej w szpitalu w Bagandou.

eb / Tarnów

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama